Strona główna Wiadomości

WYBORY PARLAMENTARNE: Listy kandydatów z naszego okręgu

listy kandydatów okręg 14 Nowy SączDo północy 15 września można zgłaszać do rejestracji listy kandydatów w wyborach parlamentarnych które odbędą się 25 października. We wtorek w południe do nowosądeckiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego od komitetów wyborczych wpłynęło 8 zgłoszeń list do Sejmu oraz jedno zgłoszenie do Senatu. Wpis będziemy aktualizować w miarę rejestracji list kandydatów po weryfikacji ich przez KBW.

W okręgu nr 14 w wyborach do Sejmu RP obejmującym Nowy Sącz (oraz powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski i tatrzański) wybierzemy 10 posłów. Natomiast w okręgu wyborczym nr 37 (obejmującym Nowy Sącz oraz powiaty gorlicki i nowosądecki) do Senatu RP wybierzemy jednego przedstawiciela.

Poniżej tylko listy oficjalnie zarejestrowane przez Państwową Komisję Wyborczą. W kolejności miejsce na liście, imię i nazwisko kandydata, zawód, miejsce zamieszkania oraz przynależność do partii politycznej bądź poparcie.

Kandydaci do Senatu w okręgu nr 37

1 Stanisław Kogut Parlamentarzysta Stróże Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
2 Tadeusz Nowak Inżynier hutnik Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej
3 Dariusz Woźniak Ekonomista Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej

Kandydaci do Sejmu w okręgu nr 14

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

1 Andrzej Czerwiński Inżynier elektryk Nowy Sącz Członek partii Platforma Obywatelska RP
2 Andrzej Gut-Mostowy Ekonomista Zakopane Członek partii Platforma Obywatelska RP
3 Grażyna Sukiennik Inżynier wiertnictwa Stary Sącz Nie należy do partii politycznej
4 Tadeusz Patalita Urzędnik samorządowy Raba Niżna Członek partii Platforma Obywatelska RP
5 Agata Król-Mirek Nauczyciel Krynica-Zdrój Członek partii Platforma Obywatelska RP
6 Michał Diduch Politolog Gorlice Członek partii Platforma Obywatelska RP
7 Eugeniusz Zajączkowski Radca prawny Nowy Targ Członek partii Platforma Obywatelska RP
8 Zofia Jeż Ekonomista Piekiełko Nie należy do partii politycznej
9 Renata Nowak Technik budowlany Piwniczna-Zdrój Nie należy do partii politycznej
10 Andrzej Gąsienica-Makowski Inżynier mechanik Zakopane Nie należy do partii politycznej
11 Andrzej Cikowski Kucharz Nowy Targ Członek partii Platforma Obywatelska RP
12 Janusz Gubernat Mechanizator rolnictwa Biecz Członek partii Platforma Obywatelska RP
13 Halina Wąsowska-Schirmer Doradca zawodowy i personalny Moszczenica Członek partii Platforma Obywatelska RP
14 Danuta Sztencel Lekarz Zakopane Nie należy do partii politycznej
15 Wioletta Oleksy Nauczyciel Stronie Nie należy do partii politycznej
16 Małgorzata Gucwińska Technik dentystyczny Zabrzeż Nie należy do partii politycznej
17 Grażyna Łabno Nauczyciel Sromowce Wyżne Nie należy do partii politycznej
18 Waldemar Olszyński Pracownik administracji samorządowej Korzenna Członek partii Platforma Obywatelska RP
19 Maria Wachałowicz-Kiersztyn Historyk sztuki Rabka-Zdrój Nie należy do partii politycznej
20 Marcin Poręba Nauczyciel akademicki Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru

1 Tomasz Gabryś Nauczyciel Krościenko nad Dunajcem Nie należy do partii politycznej
2 Adam Wojtas Manager ochrony Łącko Nie należy do partii politycznej
3 Małgorzata Endres Lekarz stomatolog Stary Sącz Nie należy do partii politycznej
4 Jacek Gwóźdź Programista aplikacji Librantowa Nie należy do partii politycznej
5 Agnieszka Sługocka Specjalista ds. administracji Zakopane Nie należy do partii politycznej
6 Krzysztof Konsur Dyrektor oddziału banku Biecz Nie należy do partii politycznej
7 Robert Smoter Elektronik Krynica-Zdrój Członek partii Platforma Obywatelska RP
8 Maria Nowakowska Adwokat Powroźnik Nie należy do partii politycznej
9 Kazimierz Kurpiel NIE WIEM Skawa Nie należy do partii politycznej
10 Alicja Gawlik-Pociecha Księgowa Męcina Nie należy do partii politycznej
11 Lidia Śmigowska-Kaczka Nauczyciel nauczania początkowego Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej
12 Agata Giera Student Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej
13 Ryszard Łukasik Specjalista ds. bhp Harklowa Nie należy do partii politycznej

Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni

1 Joanna Leja Przedsiębiorca Nowy Targ Członek partii Twój Ruch
2 Katarzyna Bartkowska Bezrobotna Nowy Sącz Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
3 Henryk Plato Emeryt Gorlice Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
4 Antoni Łopata Nauczyciel akademicki Nowy Targ Nie należy do partii politycznej
5 Elżbieta Hołoweńko Artystka plastyczka Warszawa Członek partii ZIELONI
6 Grażyna Kolasa Emerytka Nowy Targ Nie należy do partii politycznej
7 Mieczysław Hędrzak Kuśnierz Nowy Targ Nie należy do partii politycznej
8 Henryk Wolski Emeryt Pagorzyna Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
9 Katarzyna Jaworska Ekonomista Kraków Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
10 Adrian Leja Przedstawiciel handlowy Nowy Targ Członek partii Twój Ruch
11 Karolina Klink Fotograf Kraków Nie należy do partii politycznej
12 Janusz Zarzycki Technik garbarz futrzarz Nowy Targ Nie należy do partii politycznej
13 Wiesław Piątkowski Technik administracji Mucharz Członek partii Twój Ruch
14 Małgorzata Gołąb Kelner Nowy Targ Nie należy do partii politycznej
15 Ewelina Ryłko Przedsiębiorca Wadowice Nie należy do partii politycznej
16 Anna Piwowarczyk Pracownik biurowy Mucharz Członek partii Twój Ruch
17 Tomasz Olszewski Prawnik Leluchów Nie należy do partii politycznej
18 Anna Żuchowicz Sprzedawca Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej
19 Dariusz Zabrzewski Elektryk Ochotnica Dolna Nie należy do partii politycznej
20 Włodzimierz Zapiórkowski Zootechnik Nowy Targ Nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi

1 Barbara Kleszyk Przedsiębiorca Nowy Targ Nie należy do partii politycznej
2 Kazimierz Niżnik Przedsiębiorca Raba Niżna Nie należy do partii politycznej
3 Szczepan Czubiński Technik administracji Zaskale Nie należy do partii politycznej
4 Małgorzata Sutor Przedsiębiorca Konina Nie należy do partii politycznej
5 Sławomir Pergół Listonosz Mszana Górna Nie należy do partii politycznej
6 Konrad Górski Technik elektronik Rabka-Zdrój Nie należy do partii politycznej
7 Damian Wypart Przedsiębiorca Szczawnica Nie należy do partii politycznej
8 Beata Ustupska Fryzjer Zakopane Nie należy do partii politycznej
9 Elżbieta Kocik Sekretarka Raba Niżna Nie należy do partii politycznej
10 Wiktor Pajdzik Architekt Lubomierz Nie należy do partii politycznej
11 Jacek Kalata Przedsiębiorca Zakopane Nie należy do partii politycznej
12 Artur Starowicz Architekt Chorągwica Nie należy do partii politycznej
13 Monika Bogdał Kosmetyczka Nowy Targ Nie należy do partii politycznej
14 Wojciech Tatar Emeryt Zakopane Nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

1 Piotr Naimski Biochemik Warszawa Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
2 Józef Leśniak Politolog Mała Wieś Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
3 Anna Paluch Parlamentarzysta Krościenko nad Dunajcem Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
4 Wiesław Janczyk Parlamentarzysta Męcina Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
5 Barbara Bartuś Prawnik Lipinki Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
6 Jan Piczura Ekonomista Witów Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
7 Arkadiusz Mularczyk Adwokat Nowy Sącz Członek partii Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
8 Edward Siarka Nauczyciel Podsarnie Członek partii Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
9 Marta Mordarska Pedagog Nowy Sącz Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
10 Jan Duda Rolnik-Przedsiębiorca Rdziostów Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
11 Julian Stopka Nauczyciel Jabłonka Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
12 Ewa Filipiak Samorządowiec Kasinka Mała Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
13 Marian Ryba Samorządowiec Krynica-Zdrój Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
14 Tadeusz Grabowski Adwokat Gorlice Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
15 Teresa Janczura Pielęgniarka Łącko Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
16 Wojciech Cieślak Przedsiębiorca Mizerna Nie należy do partii politycznej
17 Paweł Śliwa Adwokat Lipinki Nie należy do partii politycznej
18 Grażyna Tylka Pielęgniarka Nowy Targ Nie należy do partii politycznej
19 Karolina Gancarczyk Technik administracji Zalesie Nie należy do partii politycznej
20 Małgorzata Belska Ekonomista Nowy Sącz Członek partii Prawo i Sprawiedliwość

Komitet Wyborczy KORWiN

1 Kazimierz Fałowski Historyk sztuki Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej
2 Justyna Sokołowska-Woźniak Ekonomista Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej
3 Piotr Sułkowski Przedsiębiorca Świdnik Nie należy do partii politycznej
4 Szymon Jamro Inżynier budownictwa Stróżówka Nie należy do partii politycznej
5 Leszek Gieniec Przedsiębiorca Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej
6 Alicja Wajrak-Fałowska Lekarz pediatra Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej
7 Andrzej Skupień Inżynier telekomunikacji Biały Dunajec Nie należy do partii politycznej
8 Celina Matusik-Bocheńska Przedsiębiorca Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej
9 Jacek Kościółek Rolnik Kamionka Mała Nie należy do partii politycznej
10 Adrian Haslik Kierownik biura Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej
11 Anna Reimschüssl Handlowiec Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej
12 Agnieszka Rogowska Pielęgniarka Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej
13 Radosław Lazar Przedsiębiorca Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej
14 Maciej Berezowski Przedsiębiorca Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy Partia Razem

1 Dorota Budacz Projektantka Warszawa Członek partii Partia Razem
2 Tomasz Zawada Przedsiębiorca Kraków Członek partii Partia Razem
3 Jolanta Żylińska Emerytka Nowy Sącz Członek partii Partia Razem
4 Piotr Marczyk Zawodowy działacz organizacji pozarządowej Nowy Sącz Członek partii Partia Razem
5 Maria Alchowśka Pielęgniarka Bańska Niżna Nie należy do partii politycznej
6 Michał Karczewski Inżynier elektronik Częstochowa Członek partii Partia Razem
7 Marta Łukowska Pracownik naukowy Pyskowice Członek partii Partia Razem
8 Jan Bińczycki Bibliotekarz Kraków Członek partii Partia Razem
9 Katarzyna Jędryka Fizjoterapeutka Kraków Nie należy do partii politycznej
10 Kajetan Czapla Alpinista przemysłowy Nowy Targ Członek partii Partia Razem
11 Aleksandra Pohorecka Psycholożka Kraków Członek partii Partia Razem
12 Marcin Galent Nauczyciel akademicki Kraków Członek partii Partia Razem

Komitet Wyborczy Kongres Nowej Prawicy

1 Andrzej Paciej Nauczyciel matematyki Piątkowa Członek partii Kongres Nowej Prawicy
2 Krzysztof Wojtaszek Technik zootechnik Nowy Targ Członek partii Kongres Nowej Prawicy
3 Kamil Mucha Magister zarządzania Szalowa Członek partii Kongres Nowej Prawicy
4 Krzysztof Klemczak Spedytor międzynarodowy Nowy Sącz Członek partii Kongres Nowej Prawicy
5 Ryszard Pyzik Elektromechanik Gorlice Członek partii Kongres Nowej Prawicy
6 Władysław Łowisz Inżynier inżynierii satitarnej Ciche Członek partii Kongres Nowej Prawicy
7 Barbara Duda Technik chemik Piwniczna-Zdrój Nie należy do partii politycznej
8 Monika Targosz Handlowiec Targoszów Nie należy do partii politycznej
9 Wioletta Mirek Handlowiec Łabowa Członek partii Kongres Nowej Prawicy
10 Monika Bednarek Doradca klienta Rożnów Nie należy do partii politycznej
11 Zdzisław Budzyk Handlowiec Nowy Targ Członek partii Kongres Nowej Prawicy
12 Barbara Klemczak Gospodyni domowa Stary Sącz Nie należy do partii politycznej
13 Kamil Stojek Technik obsługi turystycznej Nowy Sącz Członek partii Kongres Nowej Prawicy
14 Anna Wędrychowicz Handlowiec Korczyna Nie należy do partii politycznej
15 Stanisław Dobrowolski Inżynier elektryk Paszyn Nie należy do partii politycznej
16 Grzegorz Uzar Handlowiec Gorlice Nie należy do partii politycznej
17 Helena Borkowska Emeryt Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej
18 Tomasz Chowaniec Przedsiębiorca Nowy Targ Członek partii Kongres Nowej Prawicy

Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz’15”

1 Elżbieta Borowska Politolog Kobylanka Nie należy do partii politycznej
2 Maciej Prostko Prawnik Łącko Nie należy do partii politycznej
3 Mariusz Wcisło Księgowy Nowy Targ Nie należy do partii politycznej
4 Jarosław Gliński Nauczyciel Grybów Nie należy do partii politycznej
5 Piotr Kobus Geodeta Kobylanka Nie należy do partii politycznej
6 Dawid Mól Przedsiębiorca Limanowa Nie należy do partii politycznej
7 Zbigniew Sikora Przedsiębiorca Zakopane Nie należy do partii politycznej
8 Amadeusz Kwiatkowski Nauczyciel Binczarowa Nie należy do partii politycznej
9 Ewelina Urbańska Ekonomista Tęgoborze Nie należy do partii politycznej
10 Mariusz Wnenk Doradca finansowo-ubezpieczeniowy Lipnica Wielka Nie należy do partii politycznej
11 Barbara Grabiak Prawnik Gostwica Nie należy do partii politycznej
12 Szczepan Zygmunt Żołnierz zawodowy Olszana Nie należy do partii politycznej
13 Marta Skoczeń Nauczyciel Żeleźnikowa Wielka Nie należy do partii politycznej
14 Iwona Pycińska Nauczyciel Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej
15 Kinga Sarata Kosmetolog Szczawnica Nie należy do partii politycznej
16 Piotr Bielski Politolog Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej
17 Monika Pławecka Fizjoterapeutka Tęgoborze Nie należy do partii politycznej
18 Krzysztof Kmak Przedsiębiorca Nawojowa Nie należy do partii politycznej
19 Katarzyna Wojciechowska Ekonomista Chełmiec Nie należy do partii politycznej
20 Maciej Rogóż Student Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

1 Bronisław Dutka Inżynier rolnik Pisarzowa Członek partii PSL
2 Stanisław Pasoń Rolnik Moszczenica Niżna Członek partii PSL
3 Stanisław Barnaś Strażak Nowy Targ Członek partii PSL
4 Jerzy Nalepka Nauczyciel Bobowa Członek partii PSL
5 Józefa Kolbrecka Bibliotekarz Biały Dunajec Członek partii PSL
6 Krystyna Baran Nauczyciel Podegrodzie Nie należy do partii politycznej
7 Urszula Niemiec Ekonomista Libusza Nie należy do partii politycznej
8 Grzegorz Pabis Przedsiębiorca Łopuszna Członek partii PSL
9 Izabela Sarna Inżynier zootechnik Zakopane Nie należy do partii politycznej
10 Dariusz Kantor Inżynier budownictwa Lipnica Wielka Członek partii PSL
11 Czesława Królczyk Nauczyciel Maniowy Członek partii PSL
12 Anna Majda Inżynier Ogrodnik Stary Sącz Nie należy do partii politycznej
13 Józef Zborowski Operator sprzętu ciężkiego Witów Członek partii PSL
14 Jan Potoczek Prawnik Nowy Sącz Nie należy do partii politycznej
15 Paweł Talar Nauczyciel Szczawa Członek partii PSL
16 Jacek Babiński Przedsiębiorca Rabka-Zdrój Nie należy do partii politycznej
17 Andrzej Barna Rolnik Kunkowa Nie należy do partii politycznej
18 Małgorzata Wróbel Pedagog Stary Sącz Nie należy do partii politycznej
19 Józef Tobiasz Nauczyciel Gródek nad Dunajcem Członek partii PSL