Strona główna Wiadomości

WYBORY PREZYDENCKIE 2015: Janusz Palikot i pusty Bronkobus

Reklama
wybory prezydenckie 2015
Janusz Palikot na spotkaniu z sympatykami w MCK Sokół. Fot. Adrian Maraś / Twój Sącz

Pierwszy z pretendentów w zbliżających się wyborach Prezydenta RP pojawił się w Nowym Sączu. We wtorek z sympatykami spotkał się Janusz Palikot (Twój Ruch).

Janusz Palikot do Nowego Sącza przyjechał ze spotkania w Krakowie, spóźniony ponad godzinę. W MCK Sokół oczekiwało na niego kilkudziesięciu sympatyków. Kandydat na kandydata na Prezydenta RP (wciąż zbiera podpisy) przedstawił założenia swojego programu wyborczego “Plan dla Polski”.

Lider Twojego Ruchu mówił też o postawie rządu w sprawie konfliktu na Ukrainie – Jestem kategorycznie przeciwny wysyłaniu broni i jakiejkolwiek poza humanitarną formą pomocy dla tego kraju – zaznaczył. – Machanie szabelką zostawmy tym, którzy ją faktycznie mają. My nie możemy w żaden sposób konkurować militarnie z Rosją, takie zachowanie jedynie się na nas mści – tak z kolei ocenił stosunki z Rosją.

We wtorek na nowosądeckim Rynku zatrzymał się też “Bronkobus” – autobus wożący na spotkania wyborcze ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego. Autobus przyjechał praktycznie pusty, z kilkoma działaczami Platformy Obywatelskiej. Nie było w nim Prezydenta RP. Lokalni politycy PO tłumaczyli jego nieobecność strategią zastosowaną w kampanii wyborczej.

wybory prezydenckie 2015
Kandydat Bronisław Komorowski pojawił się w Nowym Sączu tylko jako malunek na autobusie. W jego imieniu wypowiadali się politycy PO (na pierwszym planie Andrzej Czerwiński i Leszek Zegzda). Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Poseł Andrzej Czerwiński kierujący kampanią Komorowskiego na Sądecczyźnie zdradził, że w Nowym Sączu jak do tej pory zebrano 2 300 podpisów pod kandydaturą urzędującego prezydenta, zaś w powiecie nowosądeckim około 2 100 podpisów. Działacze PO przez kilkadziesiąt minut zbierali na Rynku kolejne podpisy pod listami społecznego komitetu oparcia Komorowskiego, ale zainteresowanie było umiarkowane.

wybory prezydenckie 2015
Przejazd przez centrum autobusu ze zdjęciem Komorowskiego i logiem kampanii na moment zablokowało trzech zwolenników partii Korwin. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Janusz Palikot to jak do tej pory pierwszy polityk ubiegający się o fotel Prezydenta RP w przypadających 10 maja wyborach, który odwiedził Nowy Sącz. W ubiegły piątek zapowiadano wizytę Magdaleny Ogórek, kandydatki SLD, ale w ostatniej chwili wizytę odwołano, tłumacząc to “powodami rodzinnymi”. Mimo to kandydatka kilka godzin po terminie odwołanego u nas spotkania gościła w Gorlicach.

(z)

Reklama