Strona główna Wiadomości

Wybory samorządowe 2018. Wyniki [RELACJA]

23.10.2018 13:35 Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich w Nowym Sączu na infografice poniżej. Pełne wyniki w osobnym tekście Wybory samorządowe 2018. Oficjalne wyniki w Nowym Sączu

20:49 Oficjalna, pełna frekwencja wyborów w Nowym Sączu – 56,21% – na 65 762 uprawnionych wydano 36 964 kart

17:46 Według nieoficjalnych (i z niepełnych wyników) informacji, podział mandatów do małopolskiego sejmiku w okręgu nr 6 (Nowy Sącz i powiaty nowosądecki, gorlicki i limanowski) to: PiS 4 mandaty (Grzegorz Biedroń, Jadwiga Wójtowicz, Marta Mordarska, Patryk Wicher), PSL 1 mandat (Urszula Nowogórska) i KO 1 mandat – (Piotr Lachowicz)

16:05 Oprócz awansujących do drugiej tury wyborów prezydenta miasta Iwony Mularczyk i Ludomira Handzla, to z pozostałej piątki kandydatów głos, jak do tej pory, zabrała jedynie Małgorzata Belska (komitet Nowy Sącz na Nowo). Podziękowała wyborcom oraz zapowiedział dalszą działalność publiczną pod szyldem „Nowy Sącz na Nowo”.

15:40 Ludomir Handzel, który razem z Iwoną Mularczyk powalczy w drugiej turze o fotel prezydenta miasta, zapowiada już dziś o 19:30 spotkanie z wyborcami – internautami podczas kolejnej „debaty online”

14:55 Nieoficjalny skład Rady Miasta Nowego Sącza (PiS – Prawo i Sprawiedliwość; KO – Koalicja Obywatelska, KN – Koalicja Obywatelska Ludomira Handzla; WNS – Wybieram Nowy Sącz Krzysztofa Głuca)

1 okręg: Grzegorz Fecko (KO), Iwona Mularczyk (PiS), Janusz Kwiatkowski (PiS), Krzysztof Ziaja (KN), Wojciech Piech (WNS)

2 okręg: Józef Hojnor (KO), Artur Czernecki (PiS), Ilona Orzeł (PiS), Maciej Prostko (KN), Grzegorz Ledziński (WNS)

3 okręg: Tadeusz Gajdosz (KO), Krystyna Witkowska (KO), Barbara Jurowicz (PiS), Dawid Dumana (PiS), Andrzej Pancerz (PiS), Krzysztof Krawczyk (KN), Krzysztof Głuc (WNS)

4 okręg: Leszek Zegzda (KO), Teresa Cabała (PiS), Krzysztof Dyrek (PiS), Marta Poremba (KN), Michał Kądziołka (WNS), Maciej Rogóż (WNS)

13:45 Ludomir Handzel dla Radia Kraków: „Najważniejsze jest to, że jestem osobą bezpartyjną i niezależną. Chciałbym być prezydentem wszystkich sądeczan. Dlatego nie chciałbym ograniczać się do jakichś politycznych instrukcji, z kim mam rozmawiać, a z kim nie. Trzeba wszystko robić dla dobra Nowego Sącza, dla rozwiązywania konkretnych problemów. Widzę tutaj szeroką możliwość współpracy z różnymi osobami”

21 października 2018. Ludomir Handzel głosuje w komisji mieszczącej się w SP nr 20 przy ul. Nadbrzeżnej. Fot. JO / Twój Sącz

13:20 Do przyszłej Rady Miasta Nowego Sącza dostali się, nieoficjalnie, m.in.

Prawo i Sprawiedliwość: Andrzej Bodziony, Teresa Cabała, Artur Czernecki, Dawid Dumana, Barbara Jurowicz, Ilona Orzeł, Antoni Rączkowski

KWW Krzysztofa Głuca Wybieram Nowy Sącz: Krzysztof Głuc, Michał Kądziołka, Wojciech Piech

Koalicja Obywatelska: Józef Hojnor, Grzegorz Fecko, Tadeusz Gajdosz, Leszek Zegzda

Koalicja Nowosądecka Ludomira Handzla: Krzysztof Krawczyk, Marta Poremba, Aleksander Rybski, Krzysztof Ziaja,

12:42 Iwona Mularczyk na briefingu:

„Chciałam przede wszystkim podziękować moim kandydatom na radnych za wszystkie spotkania, które odbyliśmy wspólnie. Za to, że mobilizowali mnie i zachęcali, żebym spotykała się z mieszkańcami. Pokazywali mi problemy na swoich osiedlach co było dla mnie bardzo ważne, bo zobaczyłam ile jest potrzeb i oczekiwań mieszkańców Nowego Sącza. Dziękuję mieszkańcom, że tak licznie uczestniczyli w tej kampanii, że oddali swoje głosy co pokazuje, jak ważne jest aby wykorzystać szansę którą daje demokracja (…) Dziękuję także wszystkim kontrkandydatom za merytoryczne rozmowy i spotkania, za to, że rozmawialiśmy spokojnie o wizji, o możliwości rozwoju Nowego Sącza bo myślę, że wszystkim nam zależy, żeby to miasto coraz lepiej i piękniej się rozwijało. Żeby wykorzystać wszystkie możliwości do tego, aby miasto jeszcze szybciej szło do przodu, żeby otworzyło się jeszcze bardziej na Polskę i na Europę. Myślę, że wszyscy będziemy dalej współpracować właśnie w takim celu bo ja na taką współpracę jestem otwarta”.

Fot. JO / Twój Sącz

12:30 Do ostatecznych danych o frekwencji w Nowym Sączu brakuje jeszcze 2 (z 53 ogółem) komisji. Po podliczeniu 51 komisji frekwencja wynosi 56,19%. Także w powiecie nowosądeckim nie ma jeszcze pełnych danych o frekwencji, ale w niektórych gminach, gdzie już policzono wyniki, przekroczyła ona 60%. W małej gminie Rytro (tylko 2 obwody, 401 wyborców – 68,33%), w gminie Łososina Dolna – 63,20%, gminie Korzenna – 60,82%, w gminie Grybów 60,37%

11:50 Bardzo prawdopodobny podział mandatów w Radzie Miasta Nowego Sącza to: 9 miejsc dla Prawa i Sprawiedliwości, 5 dla Koalicji Obywateskiej, 5 dla Wybieram Nowy Sącz Krzysztofa Głuca i 4 mandaty dla Koalicji Nowosądeckiej Ludomira Handzla

10:00 Iwona Mularczyk pierwszy dzisiejszy komentarz zamieściła na Twitterze: – Dziękuję za udzielone poparcie, mój wynik w I turze wyborów w Nowym Sączu jest dla mnie wielkim zobowiązaniem do pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za liczny udział w wyborach, a kontrkandydatom za merytoryczną debatę o przyszłości miasta – napisała.

Na godz. 12:00 Iwona Mularczyk zapowiedziała konferencję prasową.

09:40 W wyborach prezydenta Nowego Sącza wydaje się już być wszystko jasne (choć nieoficjalne). Wygrywa Iwona Mularczyk (PiS) a drugi jest Ludomir Handzel (Koalicja Nowosądecka) i to oni zmierzą się w II turze. Krzysztof Głuc (KWW Wybieram Nowy Sącz) z trzecim wynikiem, czwarty Leszek Zegzda (Koalicja Obywatelska)

09:30 Przypominamy, że informacje na temat przebiegu wyborów, opinie, komentarze i najnowsze dane możecie śledzić także na naszym profilu na Twitterze09:00 Dzień dobry Państwu! Kontynuujemy naszą relację z wyborów samorządowych, które odbyły się w niedzielę 21 października 2018. Relacja z wczorajszego dnia i nocy wyborczej tutaj: Wybory prezydenta i Rady Miasta Nowego Sącza [RELACJA]

Reklama