Strona główna Twoje miasto

Wychowywać – znaczy kochać i wymagać. Warsztaty dla rodziców

Halina Czerwińska szkoła dla rodziców Nowy SączSzukasz sposobu na nawiązanie cieplejszych i bliższych relacji ze swoim dzieckiem? Nie wiesz, jak dotrzeć do swojego zbuntowanego nastolatka? Kiedy i jak reagować na kłócące się rodzeństwo? – warsztaty Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, proponowane przez Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej „Ostoja” i Fundację „Ostoja” w Nowym Sączu, pomogą ci odpowiedzieć na te i wiele innych pytań związanych z rodzicielstwem.

Warsztaty kierowane są zarówno do rodziców, jak i nauczycieli oraz wszystkich, którzy na co dzień pracują z dziećmi. Ich głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą.

Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku. Główne motto Szkoły dla Rodziców i Wychowawców brzmi: Wychowywać to kochać i wymagać – mówi pedagog Halina Czerwińska, prezes Ostoi.

Program w dużej części bazuje na cyklu książek A. Faber i E. Mazlish pt. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, „Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, żeby samemu żyć z godnością”, „Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci. Twoja droga do szczęśliwej rodziny”, „Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole”, „Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały” (Wydawnictwo Media Rodzina).

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców uczy nie tyle „metod”, ile budowania relacji w duchu podmiotowości i dialogu – podkreśla Czerwińska.

Część I – kurs podstawowy „Jak mówić, aby dzieci słuchały? Jak słuchać, aby dzieci do nas mówiły? Termin: 8 X- 10 XII 2019r.

Część II (dla absolwentów części I) „Rodzeństwo bez rywalizacji” Termin: 9 X – 11. XII. 2019r.

Część III (dla absolwentów części I) „Jak rozmawiać z nastolatkami?” Termin: 10 X – 12. XII. 2019r.

Wszystkie warsztaty odbywać się będą w godzinach: 17.00 – 20.00

Miejsce zajęć: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Ostoja” ul. Pijarska 17A/1, Nowy Sącz

Zapisy i szczegółowe informacje pod nr telefonu: 733 737 578 oraz na stronie internetowej: www.ostoja.szkola.pl

tekst nadesłała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Ostoja”

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na redakcja@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama