Strona główna Twoje miasto

Wykłady i nowy pomnik w 500 lecie Reformacji

miesiąc reformacji31 października 2017 r. przypadnie rocznica 500 lecia Reformacji. W związku z tym, aby lepiej poznać dzieje sądeckich ewangelików, zapraszamy do udziału w wydarzeniach 28 i 29 października.

28 października (sobota) zapraszamy do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Nowym Sączu. W ramach „Dnia otwartych drzwi” czeka nas kilka ciekawych wydarzeń:

g. 11.00 i g. 11:30 – zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego z przewodnikiem (o podanych godzinach wchodzą grupy zwiedzających) – wstęp wolny;

g. 12:30 i g. 13:00 – zwiedzanie wystawy „Luteranie w Nowym Sączu” z przewodnikiem (o podanych godzinach wchodzą grupy zwiedzających) – wstęp wolny;

g. 17:30 – „Z historii sądeckich Ewangelików” – wykład Łukasza Połomskiego w Domu Historii; Przed wykładem nastąpi wręczenie nagród za Grę Miejską „Śladami Ewangelików” – wstęp wolny.

W niedzielę 29 października o g. 16:00 zapraszamy na Cmentarz Ewangelicko-Augsburski przy ul. Orkana. Odsłonimy pomnik dedykowany pamięci pochowanych na tej nekropolii, a którzy przez lata współtworzyli Nowy Sącz i Dąbrówkę Niemiecką. Przy okazji odsłonimy także tablicę prezentującą krótką historię cmentarza i społeczności ewangelickiej.

Wydarzenia wieńczą projekt „Miesiąc Reformacji”. 31 października o g. 17:00 w Kościele Przemienienia Pańskiego (ul. Pijarska 21) odbędzie się uroczyste nabożeństwo w Pamiątkę Reformacji.

Zapraszamy na te wszystkie wydarzenia!

tekst i zdjęcie nadesłane przez  organizatorów

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama