Strona główna Wiadomości

Wypadek ciężarówki z dłużycą na ul. Tarnowskiej

drewno2
Fot. KM PSP w Nowym Sączu

Nawet godzinę trzeba było stać w korkach po wypadku ciężarówki z dłużycą do jakiego doszło w piątek po południu na ulicy Tarnowskiej.

Przed godziną 16 ciężarówka załadowana drewnem wywróciła się na bok tuż za rondem u zbiegu ulicy Witosa i Tarnowskiej. Kłody wysypały się na jezdnię, blokując większą część drogi. Lekko ranny kierowca ciężarówki trafił do szpitala.

drewno3
Fot. KM PSP w Nowym Sączu

– Ze zbiorników z paliwem wylewało się na drogę paliwo, które zostało zasypane sorbentem przez strażaków. Pozostała część paliwa została przepompowana do zbiornika zastępczego – informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Działania prowadziła specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego z JRG nr 1 w Nowym Sączu.

drewno1
Fot. KM PSP w Nowym Sączu

Tuż po wypadku na okolicznych ulicach zaczęły się tworzyć się olbrzymie korki. Mimo, że policja kierowała ruchem wahadłowym, kierowcy w upalny dzień musieli czekać w korkach nawet godzinę.

28_08_2015a_a
Fot. JM / Twój Sącz

Pod wieczór firma transportowa do której należała ciężarówka zorganizowała samochód zastępczy i dźwig do przeładowania drewna. Sprzątanie miejsca wypadku zakończyło się po godzinie 21.

(iw)