Strona główna Kultura i imprezy

Wystawa „Gruzja – krajobrazy, monastyry, ludzie”

 

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę fotografii Andrzeja Klimkowskiego oraz Janusza Miczka „Gruzja – krajobrazy, monastyry, ludzie”. Wernisaż we wtorek 13 listopada o godz. 17:00.

Według legendy, gdy Bóg po stworzeniu świata dzielił ziemie, Gruzini nie czekali razem z innymi narodami w kolejce, tylko tańczyli, śpiewali, jedli i wznosili toasty na cześć Stwórcy. Po podzieleniu świata Bóg zapytał Gruzinów, dlaczego nie dopominali się o swój kawałek. Wierzymy w Twoją sprawiedliwość
i szczodrość – odparli. Jak do dziś opowiadają Gruzini, zaskoczony i poruszony Bóg oddał wtedy im najpiękniejszy kawałek świata, który zamierzał zatrzymać dla siebie… Postanowiliśmy skonfrontować legendę z rzeczywistością. Niezależnie, w 2017 i 2018 roku, wybraliśmy się w podróż po południowym Kaukazie. Oprócz wspomnień przywieźliśmy z Gruzji także dużo zdjęć, których część chcemy Państwu z przyjemnością zaprezentować.
Czy legenda jest prawdziwa? Oceńcie sami

– napisali na zaproszeniu autorzy fotografii.

Andrzej Klimkowski mieszka w Krynicy, a jego ulubionym zajęciem są podróże z aparatem fotograficznym. Janusz Miczek (w Nowym Sączu od 25 lat), fotoreporter i pasjonat fotografii, jest m.in. naszym znakomitym Kolegą redakcyjnym.

Gruzja - krajobrazy - wystawa

(iw)

Reklama