Strona główna Twoje miasto

Wzmożone działania policji na drogach

Reklama

Boże Ciało 2019

Przed nami kolejny długi weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę dlatego sądeccy policjanci od 19 do 23 czerwca 2019 roku będą prowadzić wzmożone działania pn. „Boże Ciało 2019”, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze nie tylko będą kontrolowali prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących.

Podczas przedłużonego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Już dzisiaj na trasach wylotowych z miast pojawi się więcej patroli.

Funkcjonariusze będą podejmować stanowcze interwencje wobec kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz uczestników ruchu popełniających wykroczenia, które stanowią główne przyczyny wypadków, czyli przede wszystkim wobec kierowców, którzy:

– przekraczają dopuszczalną prędkość,

– nie stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa,

– wymuszają pierwszeństwo przejazdu,

– nieprawidłowo przejeżdżają przez przejścia dla pieszych,

– nieprawidłowo wyprzedzają.

Ponadto policjanci będą zdecydowanie reagować również na wykroczenia popełniane przez kierujących motocyklami, a na trasach pojawią się także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

19 CZERWCA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

Zachowajmy szczególną ostrożność zwłaszcza w Boże Ciało – w tym dniu wierni licznie będą uczestniczyć w procesjach, najczęściej poruszając się po drogach publicznych.

W środę i czwartek policjanci będą również kontrolować ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Informujemy, że 19 czerwca 2019 roku obowiązują ograniczenia ruchu tych pojazdów w godzinach od 18:00 do 22:00 oraz 20 czerwca br. w godzinach od 8:00 do 22:00.

ABY BEZPIECZNIE DOJECHAĆ DO CELU

Należy pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego.

  • Przed wyjazdem w dłuższą podróż każdy kierowca powinien sprawdzić stan techniczny swojego auta. Należy skontrolować poziom płynów w silniku: płynu do spryskiwaczy, chłodniczego i oleju. Ważne, aby wszystkie światła w pojeździe były sprawne – dobrze jest mieć w zapasie żarówki, które w razie potrzeby można od razu wymienić.
  • Kierowca przed jazdą powinien być wypoczęty i trzeźwy. Wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne. Nawet niewielka ilość alkoholu we krwi obniża koncentrację i refleks.
  • Każda osoba w samochodzie musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci muszą być przewożone w specjalnych fotelikach.
  • Pokonując długie dystanse, postarajmy się robić postoje – wyjdźmy z auta, rozprostujmy nogi, zaczerpnijmy świeżego powietrza, czy po prostu napijmy się kawy.

Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów i stosując się do znaków drogowych, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i od naszego zachowania zależy również zdrowie i życie innych!

tekst i zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu
Reklama