Strona główna Kultura i imprezy

W sobotę i niedzielę XI Sądecki Jarmark Anielski

W najbliższy weekend na sądeckim Rynku odbędzie się kiermasz rękodzieła artystycznego pod nazwą Sądecki Jarmark Anielski. Na dwudniowej imprezie spodziewanych jest około 50 wystawców. Na jarmark zaprasza Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Sądecki Jarmark Anielski adresowany jest do twórców ludowych, rękodzielników, kolekcjonerów i miłośników sztuki o ludowej proweniencji. Motywem przewodnim jarmarku są anioły, prezentowane we wszelkich możliwych formach: wyrobów z drewna, bibuły, wosku, koronki, na poprzednich jarmarkach były nawet wyroby z makaronu. Nie zabraknie anielskich pocztówek, cieszących się zawsze dużą popularnością i oczywiście kolekcjonerów, specjalizujących się w tematyce angelologicznej.

Na jarmarku spodziewani są wystawcy i twórcy anielskich wytworów nie tylko z Nowego Sącza i okolic, ale także Krakowa, Rzeszowa, Tarnowa i Śląska.

Jarmarkowi towarzyszyć będą prezentacje artystyczne. W sobotę o godzinie 17:00 rozpoczniemy występem Studia MusicaLowe Step Tomasza Micha z Chorzowskiego Centrum Kultury. Następnie posłuchamy koncertu zespołów Zbigniew Foryś Band i grupy Harlem.  Jarmark rozpocznie się w sobotę o 9:00 i zakończy się w niedzielę o 20:00. Impreza odbędzie się już po raz 11.

tekst przygotowany przez organizatorów

XI Sądecki Jarmark Anielski