Strona główna Kultura i imprezy

XI Zlot Pojazdów Retro w Miasteczku Galicyjskim

Reklama

Serdecznie zapraszamy na XI Zlot Pojazdów Retro, który Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu organizuje wraz z Urszulą i Jackiem Dyczkami 3 i 4 sierpnia  w Miasteczku Galicyjskim (Nowy Sącz ul. Lwowska 226). Wstęp 1 zł.

Do Miasteczka Galicyjskiego przyjadą zabytki światowej motoryzacji – fordy i oldsmobile pamiętające słynnego amerykańskiego gangstera Ala Capone,  cadillaki (także te pink!) królujące na highwayach w kolorowej erze Elvisa, ale i kontynentalni reprezentanci 50+ – renówki, fiaty, volkswageny, peugeoty i morrisy.
Nie zabraknie także bliższych słowiańskiej duszy dychawicznych syrenek, zastav i skód. Miłośnicy jednośladów z łatwością rozpoznają emerytowane, ale wciąż pełne wigoru emzetki, triumphy czy nasze, polskie junaki i wueski.
Wszystkie pojazdy będą się prezentować na rynku Miasteczka Galicyjskiego oraz w podróży. Gdzie na wycieczkę pojadą „staruszki”? To tajemnica – ich kierowcy poznają trasę w ostatniej chwili. Taki jest zlotowy zwyczaj.

3 sierpnia 2019 r.

930  Rozpoczęcie zlotu
945 Formowanie kolumny pojazdów
1000 Wyjazd z Miasteczka – prezentacja pojazdów w trasie
1740 Prezentacji pojazdów w Miasteczku Galicyjskim

4 sierpnia 2019 r.

1000 Prezentacja pojazdów w Miasteczku Galicyjskim
1045 – 1100 Formowanie kolumny pojazdów do wyjazdu z Miasteczka Galicyjskiego
1100 – 1130 Przejazd kolumny zabytkowych aut i motocykli ulicami Nowego Sącza
1140 – 1800 Prezentacja pojazdów na rynku w Miasteczku Galicyjskim, konkursy dla publiczności, podsumowanie zlotu i wręczenie pamiątkowych nagród

XI Zlot Pojazdów Retro Nowy Sącz

(materiał promocyjny)