Strona główna Twoje miasto

XII Polonez pod Ratuszem

Zgodnie z sądecką tradycją kilkuset tegorocznych uczniów klas maturalnych, odtańczyło na płycie Rynku Poloneza. W tanecznym korowodzie udział wzięli dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta: Małgorzata Belska z Wydziału Edukacji i Wychowania oraz dr Marcin Poręba z Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury. Były też życzenia „połamania pióra”.

W tym roku chęć udziału w wydarzeniu zgłosiło kilkaset uczniów klas maturalnych z 12 zespołów szkół z Nowego Sącza, zarówno publicznych jak i niepublicznych.

Tegoroczni maturzyści w tanecznym rytmie ruszyli do Poloneza pod kierunkiem choreografa Dariusza Migacza, na czele z członkami Zespołu Regionalnego „Sądeczanie”, ubranymi w tradycyjne stroje szlacheckie.

Na koniec dyrektor Małgorzata Belska w imieniu Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, życzyła maturzystom tradycyjnego „połamania pióra”.

polonez pod ratuszem 2019 Nowy Sącz

Energia, która od was płynie, mam nadzieję będzie wam towarzyszyła przez najbliższe miesiące w przygotowaniach do tego ważnego egzaminu – egzaminu młodości. Pamiętajcie, że szóstego maja to jest fajny dzień, a godzina dziewiąta to jest bardzo dobra godzina dla was, bo zaczynacie wtedy pisać egzamin z języka polskiego. Trzymamy za was mocno kciuki!

tekst i zdjęcia: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.twojsacz.pl
Reklama