Strona główna Twoje miasto

XIV Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

XIV Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

Młodzi liderzy, przedstawiciele świata biznesu, polityki, nauki oraz organizacji pozarządowych spotkają się w dniach 2-6 września 2019 r. w Nowym Sączu i Krynicy Zdrój już po raz czternasty, aby wziąć udział w międzynarodowej debacie, która będzie miała miejsce podczas XIV Forum Ekonomicznego Młodych Liderów.

Wydarzenie to zgromadzi około 400 młodych osób z 30 krajów, które wspólnie dotkną kwestii ekonomicznych, gospodarczych i społecznych. Będą one miały szansę poznać zdanie ekspertów i prawdziwych liderów ze świata ekonomii, polityki, nauki i biznesu. Tematy, które poruszą, będą oscylować głównie wokół tezy „Umiejętności przyszłości dla przyszłych liderów”.

Uczestnicy wezmą też udział w licznych warsztatach dotyczących rozwojowi zdolności liderskich, managerskich i przedsiębiorczych. W czasie tych spotkań uczestnicy będą mogli, przy pomocy praktycznych ćwiczeń, wypracować pomysły i rozwiązania dla poruszanych w czasie tegorocznego Forum kwestii umiejętności przyszłości.

Już po raz kolejny w historii Forum młodzi liderzy będą mieli możliwość spotkania się na porannej kawie z praktykami biznesu, nauki i polityki, gdzie nie tylko wysłuchają wystąpienia mówcy, ale także wejdą w „żywy dialog” z takimi osobami, jak Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego – Wody Polskie Przemysławem Dacą czy przedstawicielem KGHM Polska Miedź S.A. – Radosławem Żydokiem. Będzie to znakomita okazja do dyskusji i wymiany opinii z doświadczonymi menadżerami i ekspertami.

To wydarzenie jest dla młodych liderów przede wszystkim miejscem i szansą, by wyrazić swoje opinie na temat współczesnego świata, wymienić się poglądami i pomysłami. Forum stwarza także doskonałą przestrzeń do rozwoju osobistego i zawodowego, podejmowania dyskusji nad innowacjami oraz rozwojem globalnym i lokalnym.

Forum Ekonomiczne Młodych Liderów to również program partnerski Forum Ekonomicznego w Krynicy. Dlatego młodzi liderzy ­– jak co roku – wezmą udział również w spotkaniach i panelach dyskusyjnych XXIX Forum Ekonomicznego.

Organizatorami Forum Ekonomicznego Młodych Liderów są: Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus + oraz Instytut Studiów Wschodnich.

Partnerem Głównym Wydarzenia jest Województwo Małopolskie. Partnerem Strategicznym jest PKN Orlen S.A. Wydarzenie zostało objęte Patronem Honorowym przez Ministra Edukacji Narodowej.

tekst nadesłany przez organizatorów

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na redakcja@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.