Strona główna Wiadomości

Za miesiąc Imieniny Miasta. Będzie skromniej i z dyskusyjnymi „gwiazdami” na scenie

Pokaz sztucznych ogni na zakończenie Imienin Miasta Nowego Sącza w 2017 roku. Fot. Adrian Maraś / Twój Sącz

Organizowana co roku w miesiącu imienin patronki Nowego Sącza św. Małgorzaty plenerowa impreza pod nazwą Imieniny Miasta odbędzie się na rynku już za niespełna miesiąc. Zapowiada się skromniej niż w poprzednich latach i bez prawdziwych gwiazd.

Jak udało nam się ustalić pierwszego dnia imprezy, w sobotę 6 lipca, na scenie pod ratuszem wystąpią lokalne zespoły oraz „Łobuzy” i grupa „Bilans”. Zaliczane do disco-polo „Łobuzy” mają na swym koncie przebój „Ona czuje we mnie piniądz”. Główny wykonawca wieczoru, „Bilans”, to jak czytamy na jego stronie internetowej, zespół który „zapewnia oprawę muzyczną oraz prowadzenie uroczystości weselnych, imprez firmowych, bali i studniówek na terenie całego kraju”.

W niedzielę 7 lipca w ramach Imienin Nowego Sącza najpierw obejrzymy finał XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” z udziałem m.in. zespołu „Promyczki Dobra”. Natomiast o godz. 20:00 usłyszymy wykonawcę o nazwie „Modern Talking Reloaded”. Nie jest to jednak popularny szczególnie w latach 80. niemiecki zespół, a grupa wykonująca piosenki Modern Talking. Tworzy ją dwóch mężczyzn podobnych z wyglądu do członków oryginalnego, rozwiązanego w 2003 roku składu. Śpiewają przeboje Modern Talking wykorzystując podkłady z playbacku.

Organizowane od 2008 roku Imieniny Miasta to jedna z najpopularniejszych imprez rozrywkowych w mieście. Do Parku Strzeleckiego, gdzie odbywały się koncerty, a od kilku lat na rynek przychodzi w ich trakcie wiele tysięcy mieszkańców i gości.

Do tej pory głównymi gwiazdami byli m.in. Lemon (2018), Pectus (2017), Perfect (2016) i Dżem (2015). We wcześniejszych latach w występowali również m.in. Paweł Kukiz, Blue Cafe, Bajm, Irena Santor, Ray Wilson z Genesis Klassik, Myslowitz, Lao Che, Afromental, Enej, Sylwia Grzeszczak oraz Kamil Bednarek. W ramach Imienin Miasta można było wysłuchać i obejrzeć także kilka widowisk muzycznych w tym spektakl historyczny Romana Kołakowskiego pt. „Galeria Sandecjana”, wystawiony w 2017 roku z okazji 725. rocznicy lokacji miasta.

(JO)

Reklama