Strona główna Wiadomości

Zaatakowali kebab przy ul. Szwedzkiej. Siekierą i maczetą

atak kebab Nowy Sącz
Kebab Star przy ul. Szwedzkiej. Fot. JO / Twój Sącz

Trzech pijanych „dresiarzy” z pomocą siekiery i maczety próbowało sforsować zamknięte przed nimi drzwi do prowadzonego przez Turków baru z kebabami przy ul. Szwedzkiej. Wcześniej dwóch z napastników zostało wyrzuconych z lokalu.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 20 w lokalu Star Döner Kebab przy ul. Szwedzkiej. Dwóch nietrzeźwych młodych ludzi wszczęło awanturę, czyniąc rasistowskie uwagi wobec pracujących w lokalu obcokrajowców. Obsłudze udało się wyprosić ich z lokalu.

Wkrótce wrócili, z kolegą i uzbrojeni. – Już we trójkę próbowali ponownie wejść do lokalu, grożąc pracownikom pobiciem, lecz gdy im się to nie udało uszkodzili drzwi wejściowe uderzając w nie siekierą oraz maczetą, po czym uciekli z miejsca zdarzenia – relacjonuje asp. Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Zaalarmowana policja sprowadziła do poszukiwania napastników kilka patroli oraz funkcjonariusza z psem tropiącym. Już po kilkunastu minutach udało się zatrzymać bandytów.

– Troje zatrzymanych sądeczan w wieku 30, 26 i 23 lata trzeźwieje w policyjnej izbie zatrzymań  – w momencie zatrzymania mieli od 1,7 do 2,42 promili alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, ustalając jednocześnie okoliczności tego zdarzenia i motyw działania sprawców. Wstępne straty wynikające z tytułu uszkodzenia mienia właściciel lokalu wycenił na 9 tys. złotych – poinformowała sądecka policja.

(iw)

Reklama