Reklama

kantory onlineAfryka – starożytne zabytki w Egipcie, egzotyczny wypoczynek w Gambii, pustynna Tunezja, kraina niesamowitych kolorów i aromatów w Maroko czy dzika przyroda w Kenii. Afryka to nadal tajemniczy ląd, który wielu obawia się odwiedzić. Jednak tyle samo jest osób, które marzą o urlopie na kontynencie afrykańskim. Wybierając się w podróż po Afryce, jest wiele rzeczy istotnych do załatwienia, a najważniejszą stanie się zgromadzenie odpowiedniej sumy pieniędzy.

Oczywiście, nigdzie nie warto jechać bez środków finansowych, ale w podróżach do tak odległych miejsc jak Afryka, pieniądze (a w szczególności dolar amerykański) są priorytetem.

Jaką walutę zabrać w podróż do Afryki?

Najlepszą walutą, jaką możesz zabrać ze sobą do Afryki, jest dolar amerykański (USD) i euro (EUR). Warto zabrać ze sobą te waluty w formie czeków gotówkowych lub podróżnych, jednak najlepszym rozwiązaniem będzie posiadanie ich w gotówce lub na karcie bankomatowej.
Podczas podróży może dojść do sytuacji, kiedy zaczniesz nagle potrzebować pieniędzy, a nie będziesz miał gdzie zamienić czeku podróżnego, stąd zaleca się podróżowanie z gotówką lub kartą debetową. Bankomaty wypłacające dolary amerykańskie i euro znajdują się w każdym większym mieście. Warto o tym pamiętać i zabezpieczyć się przed brakiem gotówki, wyruszając w odleglejsze, mniej znane regiony.

Skąd wziąć dolary na podróż?

Podróż do Afryki to wielka przygoda. To również ogromne wyzwanie. Aby być spokojnym o własne bezpieczeństwo i komfort podróży, należy dysponować odpowiednią kwotą pieniędzy – zarówno do wykorzystania na sprawy “bieżące”, jak i na “czarną godzinę”. Jak już zostało powiedziane, w Afryce raczej nie ma problemów z płatnościami w euro, chociaż bardziej popularny i akceptowalny jest dolar amerykański. Skąd go wziąć?
Zapewne pierwsza myśl, która się nasuwa to kantor wymiany walut. Owszem, bez wizyty w kantorze raczej się nie obejdzie, jednak nie chodzi tutaj o kantor stacjonarny, a internetowy kantor – jak np. https://internetowykantor.pl/. Kantory online stają się coraz bardziej popularne dzięki łatwości w przeprowadzaniu transakcji – oferują również atrakcyjne kursy walut.
Kantory online to miejsca, gdzie kupisz USD, EUR, CHF, GBP i wiele innych walut w zaledwie kilkanaście minut. W https://internetowykantor.pl/ możesz przelać je na swoją kartę debetową i część wypłacić – w ten sposób będziesz finansowo przygotowany na podróż.

Wypłata USD i euro

Jak stwierdził Maciej z Wrocławia, który od 3 lat regularnie (dwa razy do roku) przez 3 tygodnie podróżuje po Afryce: „zwykle biorę kartę bankomatową / debetową (kartę gotówkową, kartę bankową) i wypłacam pieniądze natychmiast po przyjeździe, na lotnisku lub w mieście. Uważam, że wypłacanie euro czy USD w ten sposób niesie ze sobą najmniejszą opłatę. Dobrze jest również zaraz po przyjeździe dowiedzieć się, jak działają tamtejsze bankomaty. Musisz dowiedzieć się, jak wypłacić pieniądze i jakie przyciski należy nacisnąć, ponieważ mogą być one oznaczone w nieznanym dla Ciebie języku”.

(materiał promocyjny)