Strona główna Wiadomości

Zagrożenie minęło. Alarm przeciwpowodziowy odwołany

Nowy Sącz: odwołano stan alarmu przeciwpowodziowego
Rzeka Kamienica w Nowym Sączu. Stan z godz. 14:00 25 maja 2019: 142 cm. Fot. JO / Twój Sącz

W sobotę rano Prezydent Miasta Nowego Sącza odwołał obowiązujący ponad dobę stan alarmu przeciwpowodziowego. Poziom rzek przepływających przez miasto systematycznie spada. Wciąż obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego.

Alarm przeciwpowodziowy wprowadzono w piątek rano po tym, gdy rzeka Kamienica przekroczyła stan alarmowy i osiągnęła poziom 300 cm (według pomiaru z godz. 5:00; stan alarmowy dla Kamienicy w Nowym Sączu to 260 cm).

W ciągu dnia w piątek oraz w sobotę woda systematycznie opada. Od doby nie pada deszcz. Dunajec, Kamienica i Łubinka w sobotę po południu utrzymywały się w strefie stanów wysokich ale znacznie poniżej swoich stanów ostrzegawczych.

Prognozy pogody są korzystne. W najbliższych dniach na południu mogą się zdarzyć jedynie przelotne opady. IMGW-PIB nie wydało dla naszego terenu żadnych ostrzeżeń meteorologicznych ani hydrologicznych.

Pamiętajcie, że o bieżącej sytuacji najszybciej dowiecie się z naszego profilu w serwisie Twitter. Zapraszamy do śledzenia @twojsacz_pl

(iw)