Strona główna Wiadomości

Zakończenie budowy parkingu „pod Panoramą” z poślizgiem. Za postój trzeba będzie płacić tak samo jak do tej pory

budowa parkingu pod Panoramą
Parking przy ul. Romanowskiego, stan z 31 lipca 2019. Fot. JO / Twój Sącz

12 sierpnia to nowy termin zakończenia prac przy budowie parkingu przy ul. Romanowskiego. Jeszcze nie wiadomo, kiedy kierowcy będą mogli korzystać z przygotowywanych niemal stu miejsc postojowych. Wiadomo za to, że za parking trzeba będzie płacić jak do tej pory.

Poniżej restauracji Panorama od dwóch miesięcy powstaje parking z 86 miejscami postojowymi. Zagospodarowywane jest również otoczenie parkingu – powstają nowe dojścia i oświetlenie. Zgodnie z zapowiedziami prace miały się zakończyć 31 lipca. Jednak jak nas poinformował Urząd Miasta, termin zakończenia robót przesunął się o dwa tygodnie.

– Z uwagi na zmiany w zagospodarowaniu terenu, termin zakończenia robót został ustalony na 12 sierpnia 2019 roku – odpowiedział na nasze pytania w tej sprawie Wiesław Turek z Biura Prasowego Urzędu Miasta Nowego Sącza.  Nie wyjaśnił, na czym polegają „zmiany w zagospodarowaniu”. Nie wiadomo również, od kiedy będzie możliwe korzystanie z parkingu.

Parking, przynajmniej do końca roku, nie będzie darmowy, jak wynikało z wcześniejszych deklaracji prezydenta miasta. Przypomnijmy, że Ludomir Handzel już w kampanii wyborczej obiecywał wprowadzenie bezpłatnych parkingów dla mieszkańców. Na początku br. uściślił, że darmowy postój dotyczyć będzie jedynie „nowych” parkingów.

– Po oddaniu do użytku, na parkingu ”Pod Panoramą” będą pobierane takie same opłaty i w taki sam sposób jak przed rozpoczęciem modernizacji. Za darmo będą mogli parkować mieszkańcy Nowego Sącza, posiadający Kartę Nowosądeczanina – poinformowało nas  Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza w odpowiedzi na pytanie o zasady parkowania do końca 2019 roku.

Zatem postój na nowym parkingu będzie kosztować 1 zł za godzinę (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 16:00). Natomiast posiadacze Karty Nowosądeczanina w tym roku nie zaparkują za darmo, ponieważ taka karta nie istnieje. Trwają prace przygotowujące jej wprowadzenie, ale nie stanie się to wcześniej niż w 2020 roku.

(JO)

O tym, że parking „przy ul. Romanowskiego będzie dalej płatny dla mieszkańców co najmniej do końca roku napisaliśmy dwa miesiące temu w tekście Parking „pod Panoramą” przejdzie remont za 1,14 mln zł. Potem postój dalej będzie płatny Powołując się na źródła zbliżone do prezydenta miasta podaliśmy, że w tym roku opłaty się nie zmienią, ewentualnie dopiero po wprowadzeniu w 2020 roku Karty Nowosądeczanina. Jej posiadacze mieliby możliwość bezpłatnego postoju w wybranych miejscach (w tym pod restauracją Panorama) prawdopodobnie przez pierwsze dwie godziny parkowania.

Prezydent miasta w komentarzu do tekstu napisał: „Nierzetelny artykuł. Nikt że mną nie rozmawiał o kwestii płatności”.