Strona główna Twoje miasto

Zaproszenie na jubileusz „Promyczków Dobra”

Zespół „Promyczki Dobra” ma 25 lat. Na jubileusz zaprosili na dzisiejszej (11 maja) konferencji prasowej prezydent Ryszard Nowak, szef zespołu ks. Andrzej Mulka i dyrektor Pałacu Młodzieży Milenia Małecka-Rogal. Jubileusz odbywa się w ramach 725-lecia Nowego Sącza.

Prezydent Ryszard Nowak przewodniczy honorowemu komitetowi obchodów jubileuszu. – Uczestnictwo w tym komitecie to nie tylko przyjemność, ale i zaszczyt – powiedział prezydent. – 25 lat funkcjonowania to  jest dowód na to, że trzeba było naprawdę dużo wysiłku i zaangażowania, by taki jubileusz osiągnąć. Ten jubileusz jest szansą, żeby sądeczanie jeszcze lepiej poznali „Promyczki Dobra” i ich dorobek. Większość sądeczan pamięta początki zespołu przy bazylice, a dzisiaj to już jest pełny profesjonalizm, zauważany nie tylko w kraju, ale i za granicą – podkreślił prezydent Ryszard Nowak.

Prezydent zaznaczył, że zespół jest wizytówką naszego miasta. – Cieszy mnie, że możemy w tym uczestniczyć. Zaangażowanie miasta poprzez Pałac Młodzieży świadczy o tym, że chcemy, by tego typu zespoły funkcjonowały w Nowym Sączu – dodał Ryszard Nowak.

Wspomnienia, kwiaty, koncert

Obchody ćwierćwiecza zespołu odbędą się 20 i 21 maja. Rozpoczną się w sobotę o 18:00 nabożeństwem majowym w Parku Strzeleckim. Po nabożeństwie przewidziano pamiątkowe zdjęcie wszystkich „Promyczków”, które z różnych zakątków świata dotrą na spotkanie. Potem przyjdzie czas na sentymentalne wspomnienia przy grillu. Spotkanie zakończy apel jasnogórski.

Udział w sobotnim grillowaniu (razem z rodziną) należy potwierdzić wysyłając wiadomość na adres jubileusz@promyczek.pl. Poniżej zamieszczamy listę „Promyczków”, na której znajduje się 466 nazwisk. Dotychczas chęć uczestnictwa w jubileuszu zgłosiło już około300 osób. Jeśli ktoś się na niej nie znalazł, a czuje się „Promyczkiem”, organizatorzy zapraszają go także.
[lista uczestników]
W niedzielę (21 maja) „Promyczki” spotkają się o 15:30 na mszy świętej w bazylice św. Małgorzaty poprzedzonej koronką do miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie, o 17:00, uczestnicy obchodów złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II. – Zespół miał bardzo duże związki z Ojcem Świętym
– zaznaczył ks. Mulka, wyliczając koncerty dla papieża Polaka. – Ostatni taki epizod to fantastyczny koncert z kolędą u Jana Pawła II i kolędowanie już przy Jego grobie w styczniu 2016 roku.
Po złożeniu kwiatów nastąpi przemarsz do Parku Strzeleckiego przy muzyce młodzieżowej orkiestry z Dobrynina. Kulminacją uroczystości będzie jubileuszowy koncert zespołu „Promyczki Dobra” w Parku Strzeleckim (godz. 18:00). Koncert jest pomyślany jako synteza twórczości z 25 lat istnienia zespołu. Po koncercie zaplanowano spotkanie przy urodzinowym torcie.
Dla tych, którzy nie dotrą do Nowego Sącza własną osobą, też jest szansa na uczestnictwo w jubileuszu. W sobotę o 21.00 organizatorzy chcą się połączyć online z „Promyczkami” rozsianymi po świecie i porozmawiać za pomocą Skype’a.

Wita nas uśmiech

Zespół dziecięcy „Promyczki Dobra” początkowo działał przy bazylice św. Małgorzaty, a od 23 lat pod auspicjami Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. – Zespół zawsze skupiał wiele cudownych, wspaniałych, utalentowanych dzieci, które wyrosły na wspaniałych ludzi. Ci ludzie mają swoje dzieci, które teraz przychodzą do zespołu – nie kryła satysfakcji Milena Małecka-Rogal.
Gdziekolwiek się pojawiamy, wita nas uśmiech na twarzach naszych widzów – podsumował ks. Mulka. – Nowy Sącz jest dobrze kojarzony w całej Polsce i staramy się jeszcze to wrażenie poprawiać – dodała dyrektor Pałacu Młodzieży. Na jubileuszu uśmiechu z pewnością nie zabraknie. I pewnie kilku łez.
Szczegóły na stronie: www.promyczek.pl, www.promyczkidobra.pl

tekst i zdjęcie: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl

Promyczki Dobra jubileusz

Reklama