Strona główna Twoje miasto

Zaproszenie na “Zaduszki” dla mieszkańców Piekła

Reklama

“Koniec października, wieje wiatr i zdziera z buków liście.ostatni blask wślizguje się jak nóż miedzy chmury. Chciałoby się położyć na boku i zwinąć w kłębek. Najstarsze święto. Pierwszy listopada – dzień Wszystkich Świętych, którzy są już w niebie i drugi listopada- dzień podziemnych ciał i dusz, których losów nie jesteśmy pewni. Żadnego innego dnia nie myślimy tak mocno o sobie. O tym co z nas zostanie. I o tym co zostawiają nam inni ludzie.”

/A.Stasiuk/

Potem następuje trzeci listopada. A czwartego listopada o godzinie siedemnastej w restauracji “Basztowej” (ul. Lwowska 43)
Stowarzyszenie “Maryan” i autorzy projektu “Historia z Piekła rodem” zapraszają uczestników spotkań piekielskich, starszych mieszkańców dzielnicy Piekło.

Możemy osobno nie pamiętać wszystkich imion i nazwisk.
Ale razem powspominamy naszych najbliższych, naszych Mistrzów i marzycieli. Tych wszystkich którym tyle zawdzięczamy. Choćby tylko krótko byli obok nas.

Zapraszamy
Ewa Andrzejewska

maryan_zaduszkiJeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama