Strona główna Zasady komentowania

Zasady komentowania

Zasady komentowania w serwisie Twój Sącz/twojsacz.pl

Jesteśmy za swobodą dyskusji i wymiany poglądów, dlatego komentarze nie są moderowane. Jednak naszym zdaniem aby zachować jej wartość i poziom merytoryczny należy nałożyć pewne ograniczenia, których spis zamieszczamy poniżej. Osoby nie zgadzające się na poniższe zapisy proszone są o niekomentowanie w serwisie.

Używamy zewnętrznego systemu komentowania “Disqus”. Aby móc zamieścić komentarz  należy zalogować się poprzez własne konto w serwisie Facebook, Google+, Twitter lub Disquis (w przypadku braku konta konieczna jest rejestracja zgodnie z wymaganiami wspomnianych serwisów).

Publikowane komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników naszego serwisu i redakcja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść.

Redakcja serwisu Twój Sącz/twojsacz.pl zastrzega sobie prawo do modyfikowania lub usuwania komentarzy zamieszczanych standardowo bez moderacji. Decyzję o zredagowaniu lub usunięciu komentarza podejmuje Moderator i jest to decyzja nieodwołalna. Każdy z użytkowników serwisu ma prawo “oflagować” dany komentarz zwracając uwagę na jego zdaniem niewłaściwą treść. Komentarze wielokrotnie “oflagowane”  zostaną poddane szczególnej analizie, ale ostateczną decyzję co do ich dalszej publikacji podejmie Moderator.

Zabronione jest zamieszczanie w komentarzach przekazów reklamowych, linków do serwisów zewnętrznych oraz treści skopiowanych z innych stron.

Redakcja ma prawo zablokowania możliwości komentowania użytkownikom łamiącym niniejsze zasady komentowania w serwisie Twój Sącz/twojsacz.pl lub zamieszczającym w nim treści sprzeczne z obowiązującym w Polsce prawem.

Możliwe jest czasowe moderowanie komentarzy lub zawieszenie możliwości komentowania pod poszczególnymi tekstami i/lub w całym serwisie. Nie jest określony czas oczekiwania na publikację komentarza.

Zabronione jest komentowanie przez jedną osobę z różnych lub/i fikcyjnych kont. Komentarze takie będą usuwane a osoby je zamieszczające i/lub adresy IP ich komputerów będą blokowane.

Prosimy o staranność językową w pisaniu komentarzy oraz nieużywanie bez potrzeby całych fraz pisanych DUŻYMI LITERAMI.

Nie wolno umieszczać komentarzy które m.in.: zawierają wulgaryzmy, propagują alkohol, narkotyki i środki odurzające, obrażają inne osoby, narodowości, religie, rasy ludzkie, zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, przyczyniają się do łamania praw autorskich.

Usuwane będą komentarze, które m.in. zawierają dane osobowe lub teleadresowe (włącznie z numerem telefonu lub adresem e-mail), są bezpośrednim atakiem na innego/innych komentujących lub autora wpisu, nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem, nawołują do agresji, są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej lub naruszają dobre obyczaje.

Komentujący w serwisie Twój Sącz/twojsacz.pl wyrażają zgodę na umieszczenie swych wpisów na wszystkich stronach prowadzonych przez nas serwisów  w wybranej formie.

Jeśli komentujący ma uwagi skierowane do redakcji lub autorów artykułów/wpisów prosimy o ich przesłanie pod adres redakcja@twojsacz.pl