Strona główna Twoje miasto

Zasłużony strażnik już na emeryturze

Reklama
Nowogórski Straż Miejska Nowy Sącz
Józef Nowogórski odchodzi na emeryturę. Fot. Biuro Prasowe UM Nowego Sącza

Za 23 lata służby w sądeckiej jednostce odchodzącemu na emeryturę podziękował prezydent Ryszard Nowak, wiceprezydent Jerzy Gwiżdż oraz komendant Straży Miejskiej Adam Kaufman. Komendant podkreślił, że jako strażnik wielokrotnie przyczynił się on do zwiększenia bezpieczeństwa miasta.

„Dziękuję Panu w swoim oraz wszystkich mundurowych imieniu. Uważam, że jako strażnik dał się Pan poznać jako sumienny pracownik Urzędu Miasta Nowego Sącza.” Józef Nowogórski przeszedł na emeryturę po 23 latach dbania o ład i porządek w mieście. „ Przyznaję, że bardzo lubię tę pracę… może powinienem mówić w czasie przeszłym, ale jest to nadal część mojego życia” – mówił ze wzruszeniem Józef Nowogórski. Mundurowego pożegnał także wiceprezydent miasta Jerzy Gwiżdż, który podkreślał nie tylko wiele lat pracy Nowogórskiego, ale także jego postawę i przykład do naśladowania przez młodsze pokolenie.

Józef Nowogórski swoją postawą zasługuje na naśladowanie nie tylko jako strażnik, jest on bowiem wieloletnim honorowym dawcą krwi, który w 2012 roku został uhonorowany Kryształowym Sercem. To zacne odznaczenie otrzymał od Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża. Pan Józef oddał już ponad 45 litrów krwi. Jest krwiodawcą od 1972 roku. Z jego też inicjatywy powołano w Komendzie Straży Miejskiej Klub Honorowych Krwiodawców. Był wielokrotnie wyróżniony już przed 2012 rokiem: między innymi za działalność na rzecz innych otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi od prezydenta Lecha Wałęsy, Srebrny Krzyż Zasługi od prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i Złoty Krzyż Zasługi od prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

(Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza)