Strona główna Wiadomości

Zatrzymali “psychola” z maczetą

Reklama
maczeta
40-centymetrowy nóż który miał przy sobie zatrzymany mężczyzna. Fot. KMP w Nowym Sączu

Policjanci zatrzymali pijanego mężczyznę, który w nocy z soboty na niedzielę (9 na 10 sierpnia) chodził po centrum Nowego Sącza w kominiarce, śpiewał i krzyczał oraz wymachiwał maczetą.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w okolicy ulicy Matejki po telefonie o zakłóceniu ciszy nocnej. Na widok policjantów zatrzymany wyrzucił kominiarkę, którą wcześniej miał na twarzy oraz potężny, 40-centymetrowy nóż.

Na ostrzu noża widoczne były ślady najprawdopodobniej ciemnozielonej farby. 24-latek tłumaczył, że to ślady po tym, jak uderzał nożem o ławkę, jednak nie był w stanie wskazać w którym miejscu. Policjanci ustalili jednak, że mężczyzna uszkodził nożem metalowe, pomalowane na zielono elementy huśtawki, znajdującej się na placu zabaw, nieopodal ruin zamku – relacjonuje mł. asp. Iwona Grzebyk-Dulak z nowosądeckiej policji.

Zatrzymanemu mieszkańcowi miasta postawiono zarzuty zakłócenia ciszy nocnej i porządku publicznego oraz  “posiadania w miejscu publicznym noża, gdzie okoliczności wskazują na zamiar jego użycia do popełnienia przestępstwa”. Grozi mu grzywna i kara ograniczenia wolności.

(z)