Strona główna Twoje miasto

Zawiadom policję o pijanym kierowcy

kieliszek
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. TK / Twój Sącz

Właściwa reakcja kierowcy, który powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach względem stanu trzeźwości innego kierowcy, zapewne zapobiegła tragedii. Jak się okazało, 29-letni mieszkaniec podsądeckiej miejscowości jechał ulicą Biegonicką mając w organiźmie ponad 3 promile alkoholu.

9 listopada przed godziną 21.00 oficer dyżurny sadeckiej Policji otrzymał zgłoszenie, że w rejonie ulicy Węgierskiej kierujący audi może być pod wpływem alkoholu. W trakcie patrolu ulicy Biegonickiej policjanci zatrzymali do kontroli wskazane audi, którym podróżowały cztery osoby. Gdy policjanci podeszli do samochodu wyczuli od kierowcy woń alkoholu, a gdy sprawdzili jego trzeźwość, okazało się, że mężczyzna kierował samochodem mając w organiźmie ponad 3 promile alkoholu! Na dodatek prowadził bez uprawnień.

Policjanci skierowali wniosek do sądu, jednak zgodnie z treścią art. 178a kodeksu karnego, mężczyźnie grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Takie sytuacje nie tylko skutkują konsekwencjami prawnymi, ale stwarzają ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego, dlatego zawsze gdy podejrzewamy, że inny kierowca prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu, powinniśmy zawiadomić Policję. W efekcie zadbamy nie tylko o własne bezpieczeństwo, czy nawet życie, ale również o bezpieczeństwo wielu innych osób.

tekst przygotowany przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu

 

Reklama