Strona główna Wiadomości

Zawyją syreny alarmowe. „Prosimy nie reagować”

Od 6 do 9 czerwca Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych przeprowadzi ćwiczenie Renegade/Sarex-17. „Celem ćwiczenia będzie zgrywanie Sił Zbrojnych RP oraz układu pozamilitarnego podczas przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym z powietrza, jak również prowadzenie akcji poszukiwawczo-ratowniczej w obszarze morskim i lądowym” – podają organizatorzy.

– W związku z udziałem Miasta Nowego Sącza w ćwiczeniu (…) w dniach od 6 do 9 czerwca 2017 roku na terenie Miasta Nowego Sącza mogą zostać uruchomione syreny alarmowe wchodzące w skład miejskiego systemu alarmowania ludności poprzez wyemitowanie 3-minutowego modulowanego sygnału alarmowego dotyczącego zagrożenia z powietrza. Ewentualne uruchomienie syren będzie miało charakter ćwiczebny i nie należy na nie reagować – czytamy w komunikacie sygnowanym przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza.

Także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu poinformowało, że „podczas treningu na terenie Powiatu Nowosądeckiego użyte zostaną akustyczne sygnały generowane przez syreny alarmowe”.

W ćwiczeniach, odbywających się w wielu miejscach w kraju, poza żołnierzami wezmą m.in. udział przedstawiciele Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Aeroklubu Podhalańskiego.

(edred)

Fot. Freepik.com