Strona główna Wiadomości

Ze środy na czwartek nie przejedziesz odcinkiem ul. Węgierskiej

remont ul. Węgierskiej
Wyłączone z ruchu przez noc ze środy na czwartek będzie m.in. skrzyżowanie ul. Węgierskiej z Biegonicką i Elektrodową. Fot. JO / Twój Sącz

Uwaga! Od godziny 21 w środę 28 września do około godziny 5 w czwartek 29 września zamknięty dla ruchu będzie 600-metrowy odcinek ulicy Węgierskiej, łączącej Nowy Sącz ze Starym Sączem (DK 87).

– W nocy ze środy na czwartek będziemy układali ostatnią warstwę ścieralną na ul. Węgierskiej, po tym dniu remont ulicy Węgierskiej zostanie zakończony, jeśli chodzi o roboty bitumiczne. Zostanie tylko do pomalowania oznakowanie poziome – mówi Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Zatem z 28 na 29 września nieprzejezdny będzie fragment drogi od stacji paliw Lotos Optima do ulicy Słowackiej. W związku z tym nie będzie można również wjechać na Węgierską m.in. z ulic Biegonickiej i Elektrodowej.

Zalecane objazdy dla ruchu tranzytowego prowadzą obwodnicą Starego Sącza przez Brzezną i Chełmiec.

Wymiana kilkusetmetrowego odcinka nawierzchni ulicy Węgierskiej trwała od 15 września. Prace były prowadzone między godz. 18 a 6 rano. Miasto wydało na nie około 700 tys. zł natomiast kolejne 684 tys. zł na remont wyłożyło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (z rezerwy subwencji ogólnej), w ramach dofinansowania remontu dróg krajowych w miastach na prawach powiatu.

(JO)