Strona główna Wiadomości

Zegar kwiatowy przypomina o 725. rocznicy lokacji miasta

Zegar kwiatowy pod Basztą Kowalską ma nowy wygląd. Ułożony z kwiatów napis informuje o 725. rocznicy lokacji Nowego Sącza.

„Jubileuszowy rok dla miasta Nowego Sącza to nie tylko wydarzenia przypominające o 725. rocznicy lokacji grodu nad Dunajcem i Kamienicą, ale również tworzące wyjątkowy klimat święta symbole. Jednym z nim jest zegar kwiatowy pod Basztą Kowalską, który z daleka informując o ponad siedmiowiekowej tradycji Nowego Sącza, cieszy oko zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych gości” – czytamy w krótkim komunikacie Biura Prasowego Urzędu Miasta Nowego Sącza.

zegar kwiatowy Nowy SączZegar z kwiatów stworzono po raz pierwszy latem 2007 roku. Od początku wzbudził kontrowersje wśród mieszkańców, których część uważała m.in. że jest kiczowaty, „małomiasteczkowy” i nie pasuje do otoczenia.

„Dla mieszkańców jak i turystów zegar kwiatowy stanowić będzie niewątpliwie atrakcję (…) W Polsce tylko Ciechocinek ma taki zegar, a z miast zagranicą najbliżej Genewa” – przekonywały wówczas władze miasta.

Od tego czasu kilkukrotnie zmienił się wygląd cyferblatu, a co roku stosuje się inne rodzaje i kolory kwiatów. Np. w 2016 roku kolorystyka nawiązywała do odbywających się w Krakowie Światowych Dni Młodzieży.

Zobaczmy, jak m.in. zegar wyglądał w poprzednich latach.

(iw), zdjęcia: Urząd Miasta Nowego Sącza

Reklama