Strona główna Kultura i imprezy

„Zimowa opowieść” – koncert dla dzieci

„Zimowa Opowieść” to kolejne niezwykłe i magiczne wydarzenie, podczas którego będzie można usłyszeć suitę Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów” oraz kompozycje Camille’a Saint-Saёnsa i Dymitra Szostakowicza.

Koncert skierowany jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych, którzy wsłuchując się w czytaną przez narratora opowieść, będą mogli skonfrontować ją z muzyczną historią graną przez muzyków Sinfonii Carpathii.

Orkiestra Sinfonia Carpathia została założona przez Bartosza Życzyńskiego w 2018 roku. W jej skład wchodzą młodzi, utalentowani muzycy, absolwenci renomowanych uczelni, którzy za swoja misję uznali stworzenie ambitnej formacji, propagującej muzykę klasyczną w regionie i poza jego granicami.

Podstawowy skład instrumentalny Sinfonii Carpathii to kwintet smyczkowy, rozszerzany przy okazji większych wydarzeń o pozostałe sekcje instrumentów. Orkiestra jest otwarta na wykonywanie zróżnicowanego repertuaru, od dzieł kompozytorów muzyki klasycznej, po wielkie dzieła muzyki filmowej i rozrywkowej.

Bilety w cenie 30 zł (cały) i 25 zł (ulgowy) już w sprzedaży!

tekst przygotowany przez organizatorów

zimowa opowieść

Reklama