Strona główna Wiadomości

Zjazd absolwentów WSB-NLU na 25-lecie Uczelni

25-lecie WSB-NLU w Nowym Sączu
Zjazd absolwentów WSB-NLU, 3 września 2016. Fot. Adrian Maraś / Twój Sącz

WSB-NLU, założona w 1991 roku jako Sądecko-Podhalańska Szkoła Biznesu, świętuje 25-lecie działalności. W sobotę odbył się zjazd absolwentów w którym wzięło udział około 500 osób.

Przybyli do kampusu Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University przy ul. Zielonej mogli zobaczyć napis „Witamy w domu”. W programie zjazdu były m.in. wystąpienia absolwentów, którzy odnieśli sukces w międzynarodowych korporacjach także dzięki studiom w Nowym Sączu.

25-lecie WSB-NLU Krzysztof Pawłowski
Fot. Adrian Maraś / Twój Sącz

Ważnym punktem uroczystości były także obchody 70. urodzin założyciela, wieloletniego rektora a obecnie Prezydenta WSB-NLU dr. Krzysztofa Pawłowskiego. Absolwenci składali życzenia Pawłowskiemu osobiście oraz elektronicznie – za pomocą przesłanych wcześniej kilkusekundowych filmików.

Nowy Sącz 25-lecie WSB-NLU
Fot. Adrian Maraś / Twój Sącz

Uczelnia rozpoczęła działalność 1 października 1991 roku w Pałacu Stadnickich w Nawojowej pod Nowym Sączem. W następnym roku podpisano umowę z National-Louis University w Chicago; w jej wyniku powstała WSB-NLU realizująca program nauczania przekazany przez NLU. W 1993 roku WSB przeniosła się na ulicę Zieloną, gdzie mieści się do dziś.

25-lecie WSB-NLU
Fot. Adrian Maraś / Twój Sącz

Od połowy lat 90. Uczelnia zaczęła zwyciężać (lub zajmować czołowe miejsca) w wielu rankingach najlepszych niepaństwowych szkół biznesowych w Polsce. WSB-NLU w 1999 roku otrzymała nagrodę za najlepszą inicjatywę obywatelską w konkursie „Pro Publico Bono” zorganizowanym z okazji 10-lecia wolnej Polski.

Uczelnia kształci obecnie na studiach stacjonarnych i zaocznych oraz poprzez opracowaną przez siebie internetową platformę edukacyjną Cloud Academy. Oprócz tytułu magistra (na kilku kierunkach) podczas studiów w nowosądeckiej Wyższej Szkole Biznesu można też zdobyć amerykański dyplom B.A. in Business Administration czy realizować studia MBA (NLU Chicago).

(iw)

Reklama