Strona główna Twoje miasto

Złote Gody dziewięciu par

Złoty jubileusz par małżeńskich z Nowego Sącza (12 kwietnia). Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak wręczył dziewięciu parom, które przeżyły ze sobą pół wieku, medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Uroczystość odbyła się w reprezentacyjnej sali sądeckiego ratusza.

Proszę przyjąć moje najserdeczniejsze życzenia, żebyśmy się spotykali przy różnych jubileuszowych okazjach przez następne pięćdziesiąt lat – powiedział prezydent Ryszard Nowak. – Życzę dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, uznania i szacunku  waszych bliskich, dumy z jubileuszu, ale przede wszystkim z waszych dzieci, wnuków i prawnuków.

Medale otrzymali: Kazimiera i Jan Brzyscy, Elżbieta i Stanisław Cholewowie, Maria i Stanisław Dębscy, Halina i Józef Hełmeccy, Maria i Stanisław Ogórkowie, Stanisława i Bronisław Oleksowie, Alfreda i Jan Wiśniewscy, Romualda i Maciej Zającowie oraz Maria i Eugeniusz Zarzekowie.

Wasz jubileusz to dowód na to, że można przez życie iść wspólnie, osiągać swoje cele, mimo że czasy były gorsze i lepsze. Ważne, że widzę państwa w zdrowiu i mam nadzieję, że tak będzie przez następnych pięćdziesiąt lat  – dodał prezydent Ryszard Nowak.

Medal za długoletnie pożycie nadawany jest przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek wojewody dla par, które przeżyły w jednym związku 50 lat. Odznaczenie ma kształt  stylizowanej, sześciopromiennej gwiazdy. Na awersie umieszczone są dwie srebrzone róże. Na odwrotnej stronie umieszczony jest monogram RP i napis: „za długoletnie pożycie małżeńskie”. Medal otrzymuje się tylko raz.

Minęło wiele lat od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wiarę, uczciwość i szacunek. Państwa obecność dowodzi, że wbrew wszelkim przeciwnościom losu dochowaliście danej sobie przed laty przysięgi małżeńskiej – podkreślił zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Janusz Blachura.

tekst i zdjęcie: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl

Reklama