Strona główna Wiadomości

Zmarł Artur Puszko, dyrektor sądeckiego szpitala

Reklama
Artur Puszko
Fot. Linkedin.com

2 lutego, w wieku 59 lat, zmarł Artur Puszko, Dyrektor Naczelny Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu.

Artur Puszko urodził się we wrześniu 1958 r. w Dębicy. Był lekarzem pediatrą. Po studiach na Akademii Medycznej im. M. Kopernika w Krakowie pracował w szpitalu w Dębicy, a następnie został jego dyrektorem. Od lutego 2004 roku kierował szpitalem w Nowym Sączu.

Artur Puszko w 2016 roku otrzymał Tarczę Herbową „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”. W uzasadnieniu uchwały o przyznaniu honorowego tytułu napisano m.in., że „dał się poznać jako znakomity menedżer, pomysłodawca, inicjator i organizator szerokiej rozbudowy placówki. W podejmowanych inwestycjach wykorzystywał umiejętnie nie tylko środki własne, ale przede wszystkim fundusze unijne, rządowe i branżowe”.

Na sądeckim szpitalu wywieszono żałobną flagę. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Wśród najważniejszych przedsięwzięć inwestycyjnych, podjętych i nadzorowanych przez dyrektora Puszko wymieniano m.in. budowę Ośrodka Onkologicznego z wyposażeniem, unowocześnienie Zakładu Radioterapii oraz budowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) i Oddziału Anestezjologii.

(edred)

Reklama