Strona główna Twoje miasto

ZUS zaprasza na Dzień Seniora w Nowym Sączu

„Zdrowi, bezpieczni, aktywni” – pod takim hasłem już w najbliższy wtorek (tj. 15 października) Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z partnerami zaprasza na Dzień Seniora.

Co roku w całej Polsce organizujemy zajęcia dla seniorów, które mają ich zachęcić do wyjścia z domu. Chcemy, aby w tym czasie mogli skorzystać z porad i pomocy ekspertów. Świadczenia, waloryzacja czy zatrudnienie na emeryturze, to kwestie bardzo ważne dla tej grupy. Eksperci ZUS podpowiedzą również jak można podwyższyć świadczenie, wyjaśnią w jaki sposób skorzystać z rehabilitacji leczniczej oraz opowiedzą o nowym świadczeniu 500+ dla osób niesamodzielnych. Na seniorów będą czekali także specjaliści Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy udzielą informacji dotyczących dofinansowania do sprzętu rehabilitacyjnego, nowych zasad wyjazdów do sanatoriów oraz e-recept.

Oprócz tego istotna jest aktywizacja społeczna. Zaplanowane wydarzenia i atrakcje, to świetna okazja dla seniorów, żeby ze sobą porozmawiali, ale też nawiązali nowe relacje i jednocześnie ciekawie spędzili czas.

Ponadto wydaliśmy kolejny numer „ZUS dla Seniora”, w którym są najważniejsze informacje dla osób starszych. Jest on dostępny na stronie internetowej www.zus.pl.

Szczegółowe informacje i harmonogram wydarzeń w oddziałach ZUS można znaleźć na www.zus.pl/senior

Zapraszamy we wtorek (tj. 15 października 2019 r.), w godz. 12.00 – 14.00 do Centrum Seniora w Nowym Sączu, przy ul. Jagiellońskiej 8.

Partnerzy: Narodowy Fundusz Zdrowia i Centrum Seniora.

dzień seniora nowy sącz

tekst nadesłała Anna Szaniawska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na redakcja@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama