Strona główna Wiadomości

Rusza budowa amfiteatru w Parku Strzeleckim. Podpisano umowę z wykonawcą

Fot. JO / Twój Sącz

Zadaszony amfiteatr na 3 tysiące miejsc powstanie do końca przyszłego roku w Parku Strzeleckim przy ul. Ogrodowej. Metamorfozę przejdzie też sam park. W środę podpisano umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą prac – nowosądecką firmą Erbet.

Budowa amfiteatru i zagospodarowanie jego otoczenia kosztować będą 39,9 mln zł. Pierwotne założenia rewitalizacji Parku Strzeleckiego (m.in. znacznie większy amfiteatr, korty tenisowe i boiska, mobilne pawilony), musiały zostać zredukowane ze względów oszczędnościowych. W pierwszym przetargu, unieważnionym w styczniu br., oferty wykonawców mieściły się w przedziale od 70 mln zł (najtańsza oferta) do aż 93 mln zł.

W środę przedstawiono też nowe wizualizacje amfiteatru i jego zaplecza. Oprócz zmniejszenia liczby miejsc na widowni przeprojektowano również zadaszenie. Głównymi materiałami z jakich wykonane zostaną elewacje mają być kamień i drewno. Na 10-hektarowym terenie Parku Strzeleckiego powstaną również: mini-ścieżka biegowa, plac wodny, ogród dziecka oraz plac zabaw z sadzawką a także wielofunkcyjny pawilon parkowy.

Według deklaracji wykonawcy, prace przy budowie rozpoczną się już dzień po podpisaniu umowy. Planowany termin zakończenia inwestycji 30 listopada 2020 roku.

amfiteatr Nowy Sacz amfiteatr w Parku Strzeleckim wizualizacja

(JO)