Strona główna Wiadomości

4 DNI DO WYBORÓW: Co robią i mówią kandydaci?

Reklama

Nie w pełni udała się debata kandydatów na senatora w okręgu nr 37 (Nowy Sącz i powiaty nowosądecki i gorlicki) zorganizowana przez portal Sądeczanin.info. Jak poinformowała redakcja udziału odmówił Stanisław Kogut (PiS), więc dyskutowali tylko dwaj pozostali kandydaci: Dariusz Woźniak (KORWiN) i Tadeusz Nowak (popierany przez PO).

– Chciałbym wszystkich państwa zaprosić do głosowania dwudziestego piątego. Nie musi tak być, że ktoś już trzecią kadencję jest senatorem i przynosi wstyd niejednokrotnie wyzywając na przykład sędziego, mówiąc różne rzeczy w senacie. Pokazują przedstawiciela naszej ziemi w telewizji i wstydzimy się. Jest teraz okazja, żeby zmienić tę sytuację, żeby pokazać, że można się porozumieć ponad podziałami – mówił na zakończenie debaty Sądeczanin.info Tadeusz Nowak.

– Moja decyzja o kandydowaniu dla mnie osobiście nie była łatwa. Status społeczny polityka jest taki jaki jest. Z drugiej strony pomyślałem sobie, że jeżeli coś chcemy zmienić to ktoś to musi zrobić. Uzmysłowiłem sobie, że jestem w stanie podnieść rękawicę. I pomimo ogromnej presji, jeśli ktoś odda na mnie głos to jest to dla mnie ogromne zobowiązanie – podsumował Dariusz Woźniak.

Debatę dwóch kandydatów na senatora w redakcji Sądeczanin.info można znaleźć tutaj (pierwsza część) oraz tutaj (część druga).

Jan Duda (poz. 10, KW Prawo i Sprawiedliwość) w ostatnim tygodniu kampanii zaczął wypuszczać filmiki, które według zapowiedzi należą do “serii, w której poruszę istotne dla regionu kwestie. Ważne jest aby mówić o tym głośno, patrząc odbiorcom prosto w oczy”. Kandydat prezentuje nagrania na swoim profilu na Facebook`u.

Małgorzata Endres (poz. 3, KW Nowoczesna Ryszarda Petru) zaprosiła dziennikarzy na podsumowanie kampanii we wtorek do restauracji Panorama. Jako poczęstunek serwowano żurek, kanapki i wodę w butelkach z nalepkami ugrupowania. – Nowoczesna jako partia jest nowa, działa zaledwie od pięciu miesięcy. W tym czasie udało się nam zaistnieć, zebrać listę podpisów, Ryszard Petru jest osobą rozpoznawalną, Nowoczesna również; liczymy na duże poparcie. Ale cała kampania odbywa się własnymi siłami i dzięki własnej energii, co nie jest proste. Nie mamy wsparcia budżetowego, co nas ogranicza i co widać wśród otaczających nas bilboardów – mówiła na briefingu Endres.

Endres Nowoczesna Ryszarda Petru
Kandydatka Małgorzata Endres podsumowuje kampanię Nowoczesna Ryszarda Petru w okręgu. Fot. JO / Twój Sącz

Przy pojemniku na śmieci spotkali się z dziennikarzami w Krakowie kandydaci KW Partia Razem, w tym Tomasz Zawada, drugi na liście Razem w okręgu nr 14. Kubeł był nawiązaniem do umów śmieciowych, którym przeciwne jest ugrupowanie. – Partia Razem postuluje podniesienie płacy minimalnej do 15 złotych za godzinę. Polacy będą mieć więcej pieniędzy w kieszeni, co napędzi popyt i zrekompensuje pracodawcom wyższe koszty. Ponadto wprowadzimy godzinową płacę minimalną na poziomie 20 złotych dla umów cywilnoprawnych. To zniechęci firmy do wypychania ludzi na śmieciówki. Pomoże też tym pracodawcom, którzy uczciwie zatrudniając swoich pracowników na umowach o pracę, musieli toczyć nierówną walkę ze “śmieciową” konkurencją – mówił we wtorek Tomasz Zawada.

Partia Razem
Przedstawiciele Partii Razem na konferencji w Krakowie. Pierwszy z prawej kandydat Tomasz Zawada. Fot. materiały prasowe Partia Razem

– Dość! Żłób już pusty. Czas wziąć się do roboty. Głosuj na nowych-niesprzedajnych – przekonuje Elżbieta Borowska (poz. 1, KWW Kukiz`15) na swoim najnowszym plakacie wyborczym.

Borowska Kukiz`15

Reklama