Strona główna Wiadomości

Budowa schroniska dla zwierząt na ukończeniu

Reklama
budowa schroniska dla zwierząt przy ul. Tłoki
Fot. UMNS

Trwają ostatnie prace wykończeniowe przy budowie schroniska dla zwierząt przy ul. Tłoki – poinformował Urząd Miasta Nowego Sącza. Schronisko miało być oddane do użytku jeszcze w grudniu ub. roku, ale terminy wydłużyło najpierw odwołanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę a potem dewastacja i kradzież instalacji na budowie.

“Budynek przy ulicy Tłoki w Nowym Sączu jest już prawie gotowy” – czytamy w komunikacie UM. Nie podano jednak ostatecznego terminu oddania schroniska do użytku.

Pierwotnie inwestycja miała być zakończona jeszcze w grudniu 2018 roku. Ale prace wstrzymano po odwołaniu właścicieli działki sąsiadującej z 50-metrową strefą ochronną schroniska. Złożyli odwołanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę uważając, że inwestycja powstaje zbyt blisko domów i będzie uciążliwa z powodu hałasu oraz nieprzyjemnych zapachów. Rozpatrujący odwołanie wojewoda nie dopatrzył się nieprawidłowości. Prace wznowiono pod koniec lutego br. deklarując, że obiekt będzie gotowy na przełomie maja i czerwca.

Jednak w połowie maja na budowie doszło do dewastacji. Zniszczono m.in. instalację elektryczną, skradziono przewody i uszkodzono ściany i konstrukcje sufitów podwieszanych. “Wykonawca schroniska musiał zdemontować część poszycia ścian i sufitów oraz wykonać jeszcze raz instalację elektryczną, jednak jak zapewnia, teraz pracę idą zgodnie z planem” – czytamy w komunikacie.

Schronisko które będzie przyjmować oraz zabezpieczać i przygotowywać do adopcji bezpańskie zwierzęta z terenu Miasta Nowego Sącza, powstaje przy wale przeciwpowodziowym Dunajca, w pobliżu ul. Tłoki. Będzie przeznaczone dla maksymalnie 70 psów i 15 kotów. Psy maja być przetrzymywane w zadaszonych boksach i ocieplanych budach (przystosowanych do różnej wielkości zwierząt) z zapewnieniem dostępu do wybiegów. Dla kotów przewidziano miejsca w wydzielonej części budynku obsługi schroniska.

Fot. UMNS

Według założeń, w schronisku będzie pracować od 5 do 6 osób wspomaganych przez wolontariuszy. Koszt inwestycji wynosi 1,4 mln zł.

(JO)

Reklama