Strona główna Kultura i imprezy

IV Międzynarodowy Bieg Charytatywny Run 4 a Smile

Studenci WSB-NLU serdecznie zapraszają mieszkańców Nowego Sącza i Sądecczyzny na Run 4 a Smile, czyli imprezę charytatywną, której głównym punktem jest IV Międzynarodowy Bieg Charytatywny po uśmiech Patryka Mrowcy. Wydarzenie odbędzie się 3 czerwca 2017r, w Miasteczku Galicyjskim. W tym roku, dodatkowo, w trakcie trwania imprezy będzie możliwość zarejestrowania się do bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych Fundacji DKMS, w ramach akcji Dzień Szpiku w Nowym Sączu.

To już czwarta edycja projektu, przygotowywana przez międzynarodową grupę studentów WSB-NLU. W ubiegłych latach uczestnicy biegli między innymi po uśmiech, który ofiarowali Piotrusiowi Bajdelowi oraz Faustynce Pajor oraz wsparli ogólnokrajową akcję Kilometry Dobra.

Wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy rosnąca z roku na rok liczba uczestników, jak również kwota zebranych funduszy, przeznaczanych corocznie na cele charytatywne.

Osią imprezy jest bieg w czterech kategoriach wiekowych (dla przedszkolaków, uczniów klas I-III, uczniów klas IV-VI, uczniów gimnazjum i dorosłych) oraz zawody Nordic Walking. O godzinie 13 odbędzie się pokaz siły gościa specjalnego imprezy Tomasza Kowala, siłacza z Krynicy – Zdroju należącego do czołówki polskich strongmenów. Swoją historią podzieli się z uczestnikami Kamil Kamiński, Sądeczanin, który uratował życie swojej genetycznej Siostrze, jako dawca komórek macierzystych.

Wszystkich, którzy chcą pobiec po uśmiech Patryka, zachęcamy do rejestracji online do 31 maja (istnieje także możliwość zapisów w dniu zawodów, od godz. 9.00 do godz. 9.45 w Biurze Biegu w Miasteczku Galicyjskim).

Dodatkowo w programie imprezy:

– warsztaty tańca latunga (Centrum Rekreacji Olimp),
– sztafeta wiedzy ekonomicznej (Fundacja Pomyśl o Przyszłości),
– pokaz taneczny zespołów ze Studio Tańca So Beat Anety Tucznio
– występ wokalny Martyny Kalety
– Global Village – czyli poznajemy różne kultury, przygotowany – przez studentów WSB-NLU z różnych krajów,
– animacje z Sursum Corda,
– grillowanie z Gościńcem Galicyjskim,
pokaz pierwszej pomocy w ramach akcji Sądecki Ratownik.

Wstęp na teren Miasteczka i uczestnictwo w imprezie plenerowej jest bezpłatne. Uczestnicy biegu wnoszą opłatę (cegiełkę) w wysokości 10 zł, która w całości zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację chorego na białaczkę Patryka Mrowcy, podopiecznego Stowarzyszenia SURSUM CORDA

W zamian za opłatę, dzięki hojności sponsorów, każdy uczestnik biegu i zawodów Nordic Walking otrzyma pamiątkowy medal, kupon na kiełbaskę, lody oraz wodę mineralną, a na zwycięzców w każdej konkurencji czekać będą atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do:
odwiedzenia strony
polubienia nas na Facebooku
obejrzenia Promo Video
obejrzenia filmu z ubiegłorocznej edycji

Organizatorzy:
studenci WSB-NLU
Partnerzy:
Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Stowarzyszenie Sursum Corda, Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Nowym Sączu,  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu (MOSiR), Program LLP/Erasmus, Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział Beskid, Gościniec Galicyjski,  Sądeckie Pogotowie Ratunkowe, http://www.rowerempogorach.pl/ , Fundacja Młodzież Edukacja Przyszłość, Studenckie Forum Business Centre Club, Dziecięcy Uniwersytet I-go Wieku,
Sponsorzy strategiczni:
NEWAG S.A., WIŚNIOWSKI Sp. z o.o.,
Sponsorzy:
Drukarnia NETRIUM, Zet Transport Sp. z o.o., Niepubliczne Domowe Przedszkole Integracyjne, PPL Koral, PLAN Kochaniec & Limanówka,   Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, EstéeDeri Faustyna Gruca, TRADYCJA Fabryka Okien Nika Józef. Piekarnia, PIWNICZANKA Sp.P,  Fakro Sp. z o.o.,  Fundacja Pomyśl o Przyszłości,  Olimp WSB-NLU,  Ufoland, Sądecka Grupa Producentów Owoców i Warzyw „Owoc Łącki” Sp. z o.o., Strefa 52 Męcina Paintball, Sądecki Bon Zakupowy, Crossfit Nowy Sącz, MS UBEZPIECZENIA, Muszynianka, Rugby Club Biało-Czarni Nowy Sącz, Studio 6/2
(organizatorzy)

biegnij po uśmiech run 4 a Smile 2017 Nowy Sącz