Strona główna Twoje miasto

Odpust ku czci Świętej Rity w Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu

Reklama
ogród różany św. Rity Nowy Sącz
Wizualizacja Ogrodu Różanego Św. Rity

Wielkimi krokami zbliżają się uroczystości odpustowe ku czci Świętej Rity, patronki spraw trudnych, orędowniczki sytuacji spraw beznadziejnych. W tym roku w sposób szczególny będziemy przeżywać ten czas.

W sobotę (20 maja) na Mszy Św. o godz. 18.00 Małżonkowie – Jubilaci odnowią swoje małżeńskie przyrzeczenia, a o godz. 19.30 zaśpiewa znana i ceniona wokalistka Eleni.

Dzień później, w niedzielę 21 maja o godz. 10.30 zostanie odprawiona Suma Odpustowa a po nabożeństwie nastąpi poświęcenie i otwarcie Ogrodu Różanego przy Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Pomysł powstania Ogrodu Różanego Św. Rity to pobożne pragnienia wiernych czcicieli św. Rity. Punktem centralnym Ogrodu będzie figura św. Rity, w otoczeniu różanych krzewów.

Ks. Stanisław Kurczab – opiekun kultu św. Rity

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.