Strona główna Twoje miasto

Odpust ku czci Świętej Rity w Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu

ogród różany św. Rity Nowy Sącz
Wizualizacja Ogrodu Różanego Św. Rity

Wielkimi krokami zbliżają się uroczystości odpustowe ku czci Świętej Rity, patronki spraw trudnych, orędowniczki sytuacji spraw beznadziejnych. W tym roku w sposób szczególny będziemy przeżywać ten czas.

W sobotę (20 maja) na Mszy Św. o godz. 18.00 Małżonkowie – Jubilaci odnowią swoje małżeńskie przyrzeczenia, a o godz. 19.30 zaśpiewa znana i ceniona wokalistka Eleni.

Dzień później, w niedzielę 21 maja o godz. 10.30 zostanie odprawiona Suma Odpustowa a po nabożeństwie nastąpi poświęcenie i otwarcie Ogrodu Różanego przy Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Pomysł powstania Ogrodu Różanego Św. Rity to pobożne pragnienia wiernych czcicieli św. Rity. Punktem centralnym Ogrodu będzie figura św. Rity, w otoczeniu różanych krzewów.

Ks. Stanisław Kurczab – opiekun kultu św. Rity

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama