Strona główna Twoje miasto

Barbara i Aleksander Porzuckowie wyróżnieni

Porzuckowie
Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Barbara i Aleksander Porzuckowie – nauczyciele kilku pokoleń młodych sądeczan zostali odznaczeni przez starostę nowosądeckiego Marka Pławiaka Złotym Jabłkiem Sądeckim. Okazją były 60. urodziny Aleksandra Porzucka i 42 lata jego pracy artystycznej.

Spotkanie, które wszyscy utrzymywali przez jubilatem do ostatnich minut w tajemnicy, odbyło się w MCK Sokół w Nowym Sączu. Przyszli przedstawiciele władz Powiatu i miasta, przyjaciele i znajomi, uczniowie I Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego i oczywiście wychowankowie Porzucków.

Na scenie prezentowali się m.in. absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu, z których większość związała swoje życie zawodowe z muzyką. Śpiewali piosenki, do których Aleksander Porzucek ułożył melodie. Imprezę prowadzili: Przemysław Dakowicz i Jakub Bulzak – absolwenci „Pierwszej Budy”.

Małżeństwo Porzucków zostało uhonorowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, natomiast Aleksander Porzucek został dodatkowo odznaczony Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski.

Barbara i Aleksander Porzuckowie
Aleksander i Barbara Porzuckowie. Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Zaangażowanie i wkład w rozwój młodych talentów uhonorował także starosta nowosądecki Marek Pławiak, który przyznał Barbarze i Aleksandrowi Porzuckom Złote Jabłko Sądeckie. Władze miasta przyznała natomiast Tarczę Herbową „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”, którą wręczyła przewodnicząca Rady Miasta Bożena Jawor.

Jesteście Państwo wzorem pedagogów, którzy potrafią zachęcić młodych ludzi do niestandardowych i pozalekcyjnych działań

– mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Cieszę się, że są tacy nauczyciele. O Waszej wspaniałej pracy świadczy fakt, że ta sala jest dzisiaj wypełniona osobami, które Was doceniają i szanują. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

Barbara i Aleksander Porzuckowie to wychowawcy, pedagodzy i artyści, którzy całe życie poświęcili kształtowaniu młodych talentów. Ich podopieczni odnoszą sukcesy w konkursach i festiwalach, a nierzadko wiążą swoje zawodowe życie z muzyką osiągając międzynarodowe sukcesy. Małżeństwo Porzucków wychowało wiele pokoleń sądeczan. Barbara – jest nauczycielem I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza w Nowym Sączu, a Aleksander Porzucek wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

tekst przygotowany przez: (olsz) Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

 

Reklama