Strona główna Wiadomości

Zmarł red. Daniel „Danek” Weimer

Daniel Weimer
Red. Daniel Weimer (1958 – 2017). Fot. Stanisław Śmierciak / Gazeta Krakowska

Po długiej i wyniszczającej chorobie w szpitalu zmarł red. Daniel Weimer – jeden z najbardziej znanych dziennikarzy sportowych w regionie sądeckim. Nazywany przez przyjaciół, znajomych i współpracowników Dankiem, odszedł nad ranem w piątek 1 września, w wieku 59 lat.

Daniel Weimer, urodzony 9 kwietnia 1958 roku w Nowym Sączu, skończył tu I LO. Był absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego (mgr filologii polskiej). Pracę dziennikarską rozpoczął w 1980 roku w „Głosie ZNTK”, potem pisał m.in. w „Głosie Sądeckim” i „Dzienniku Polskim”. Ostatnią jego redakcją był nowosądecki oddział „Gazety Krakowskiej”.

Był autorem kilku książek poświęconych kochanemu przez niego klubowi – Sandecji. Wśród nich są m.in. „Złota Księga Sandecji 1910 – 2010” oraz „A – jak Augustynek – Ż – jak Żabecki. Leksykon Piłkarzy Sadeckich”.

W poniedziałek 4 września o godz. 10 w kościele kolejowym przy ul. Zygmuntowskiej odprawiona zostanie msza św. za spokój duszy Daniela Weimera. Ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Rejtana rozpocznie się o godz. 13.

(red)

Reklama