Strona główna Wiadomości

Miejski Sylwester: Za ile zaśpiewa Krzysztof Krawczyk?

Sylwestrowa noc to czas żniw dla mniejszych i większych gwiazd estrady, które wtedy inkasują kilkakrotnie wyższe, niż na co dzień, stawki.  Nowy Sącz na koncert pod ratuszem zaprosił Krzysztofa Krawczyka – 71-letniego weterana polskiej sceny. Honorarium za występ piosenkarza może zrobić wrażenie.

Jak udało się nam ustalić, Miasto Nowy Sącz za godzinny koncert Krzysztofa Krawczyka z zespołem zapłaci dokładnie 81 180 zł brutto. Według uzasadnienia zawartego w Biuletynie Informacji Publicznej, występ Krawczyka „będzie atrakcją programu imprezy i poszerzeniem oferty kulturalnej dla mieszkańców Nowego Sącza i turystów”.

To nie jedyne koszty związane z organizacją zabawy na nowosądeckim rynku. Za przygotowanie kwestii technicznych i logistycznych (budowa sceny, nagłośnienie, światła sceniczne, uzyskanie zezwoleń, zapewnienie bezpieczeństwa itp.) wyłoniona w przetargu firma otrzyma 65,4 tys. zł.

Zabawa sylwestrowa na rynku Nowego Sącza rozpocznie się w niedzielę 31 grudnia o godz. 22:30. W programie oprócz koncertu Krzysztofa Krawczyka przewidziano występ zespołu Atrament, zabawę z DJ-em oraz życzenia noworoczne i pokaz sztucznych ogni o północy.

Jaki informują władze miasta, w czasie trwania imprezy (od 22:30 31 grudnia 2017 r. do godziny 1:00 1 stycznia 2018 r.) nastąpi wstrzymanie ruchu na jezdniach przed frontem ratusza i jezdniach bocznych (oprócz jezdni od tylnej strony ratusza). Oznacza to zakaz wjazdu na Rynek z ul. Lwowskiej (od skrzyżowania z ulicami Matejki i Sobieskiego), a także z ulic: Jagiellońskiej, Piotra Skargi, kard. Stefana Wyszyńskiego, Wąskiej oraz od strony ul. Klementyny Hoffmanowej. Na czas pokazu sztucznych ogni, to jest dnia 1 stycznia 2018 roku o godz. 0:15 nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu i wjazdu na Rynek z każdej z dochodzących ulic.

sylwester Nowy Sącz 2017

(JO)