Strona główna Twoje miasto

Laureaci konkursu „Nowy Sącz w obiektywie” [GALERIA ZDJĘĆ]

Rozstrzygnięto siódmą edycję organizowanego przez Sądecką Bibliotekę Publiczną konkursu fotograficznego „Nowy Sącz w obiektywie”.

Na tę edycję 43 autorów nadesłało 141 zdjęć, w tym w kategorii „Wydarzenia” – 54 i w kategorii „Obraz miasta” – 87 zdjęć. 19 zdjęć swoich podopiecznych nadesłało Stowarzyszenie MADA. Jury pracowało pod przewodnictwem Piotra Droździka.

W kategorii „obraz miasta” nagrody regulaminowe rozdysponowano następująco:
pierwsze miejsce przypadło Grzegorzowi Buchcicowi za fotografię „Dziedziniec”, drugie – Michałowi Piotrowskiemu za cykl fotografii, trzecie – Janowi Brdejowi za fotografię „Pod mostem”.
Wyróżnienie regulaminowe w tej kategorii otrzymała – Alicja Gancarz za fotografię „Kocie sprawki”.

W kategorii „Wydarzenia” nagrody otrzymali: pierwszą – Marek Popiela za fotografie: „Czas na modlitwę” i „Odsapnę”, drugą – Marek Niedziałowski za fotografię „Rycerz”, trzecią – Jacek Lijana za „Szaleństwo w kolorze”.

Wyróżnienie regulaminowe przypadło w udziale Ewelinie Ptasznik-Szymańskiej za fotografię „Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w kaplicy Jana Pawła II”.

Swoje indywidualne wyróżnienia członkowie jury przyznali: Piotr Droździk Grzegorzowi Buchcicowi za fotografię „Dziedziniec” i Ewelinie Ptasznik-Szymańskiej za „Peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego w kaplicy Jana Pawła II”, Sławomir Sikora Monice Opałek za „Kładkę”, Jerzy Cebula Januszowi Wańczykowi za 2 zdjęcia „Baszta Kowalska” i „Sylwestrowy poranek II”, Stanisław Śmierciak Markowi Niedziałkowskiemu za „Anioła zagłady” i Januszowi Miczkowi za „Powrót Cadyka”.